Ялинка на Новий рік
Ялинка на Новий рік owoman.com.ua

Жива, штучна чи в горщику: українці пояснили, чому вони обрали ту чи іншу ялинку

Читайте по-русски
Любов Блажко з онуками прийшли на ялинковий базар по живе дерево, адже переконані: пластик не дарує новорічного настрою

Придбати натуральну чи штучну ялинку – традиційне питання перед Новим роком. Частина українців їдуть на ялинкові базари, інші - дістають зі сховку штучне дерево. У перевагах та недоліках головного символу Нового року розбиралася Яна Лимаренко.

Однаково пишна та зелена ялинка у Юлії. Каже: штучне дерево придбала, щоб щороку не купувати живу сосну, не ідеальну за розміром та формою.

"Мені подобається, що я її можу поставити по-різному і у різне місце, вона легка в користуванні і її можу розположити так, як мені подобається, вона у мене може довше стояти, ніж жива ялинка і з нею нічого не трапляється", - пояснює Юлія Рекункова.

А Любов Блажко з онуками прийшли на ялинковий базар по живе дерево. Адже переконані: пластик не дарує новорічного настрою.

"Це ж таке, вона жива, вона пахне лісом. Ниточки чіпляти на цукерки, на бублички", - каже покупчиня святкового дерева.

Усі дерева, які потрапляють на ялинкові базари, - вирощені у лісі на спеціальних плантаціях, – розповідають продавці.

"По 60 в день продавали, по 40- 60. Ті роки менше їх брали", - пригадує Ольга Пугач, продавчиня.

Дедалі популярнішими стають ялинки у горщиках – такі дерева не лише не шкодять екології, а навпаки - корисні для довкілля. Адже після новорічних свят їх можна висадити у ґрунт.

"Можна чи в дворі, чи де завгодно посадити. Дітям показувати, що цю ялинку посадили ми з мамою чи бабусею. От я її і шукаю – велику, гарну, пухнасту", - пояснює Володимир.

А дехто робить новорічні дерева та прикраси власноруч. Майстриня Ольга разом із вихованцями мистецької школи створили шатро з трьох сотень сніжинок, а саму ялинку прикрасили пензликами та дерев'яними іграшками. До свята у них уже готова біла ялинка з дротів та ниток, а нині на підході новорічне дерево на двері. Для нього знадобляться вирізані з паперу долоньки.

"Піти в ліс назбирати шишок – не питання, жолуді, квіти, навіть якісь топіарій зробити, з цукерок можна зробити ялинку, з фетру , з паперу, металу, дерева, з книжок, з тканини будь-який матеріал може стати ялинкою, головне - бажання", - наголошує Ольга Курська.

Хоч яку ялинку ви обрали, найважливіше - це новорічний настрій. А створити його допоможе підготовка до свята та прикрашання будинку всією родиною.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Чи укладе Україна з РФ новий транзитний контракт до кінця року: включення зі штабу "Нафтогазу"
Наступний матеріал
"Здоровий дядько ходив, крепучий": побратими ветерана АТО збирають кошти на його лікування – як можна долучитися
Loading...