е-декларування 5 канал

Жодної декларації: чому міністрам не вдається "подружитися" із системою е-декларування

Голова уряду просить НАЗК змінити інтерфейс е-декларування через його "незручність"

Задекларувати свої статки вітчизняні чиновники мають до кінця цього місяця, але дотепер жоден із міністрів уряду Гройсмана з цим завданням не впорався. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, поки міністри скаржаться на складний та недружній до користувача інтерфейс програми, куди мають вносити інформацію про своє майно.

"У цьому році повинні подати декларації 50 тисяч державних службовців, а в наступному році – до 8 тисяч", – каже міністр юстиції Павло Петренко.

Поки ж час спливає, але жоден з урядовців так і не заповнив декларацію. Міністр спорту заявив, що заповнював декларацію, але зберегти чернетку не зміг. Не вдалося йому і роздрукувати документ. Інші міністри підхопили нарікання свого колеги.

Усі свої претензії урядовці озвучили чільниці Нацагентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак. За її словами, причина в тому, що дехто просто губиться, коли сайт відкриває декларацію. Крім того, вона пообіцяла виправити усі незручності. "Ми маємо справу з технічним продуктом, який удосконалюється в процесі", – підкреслила чільниця НАЗК.

Дивіться такожПетухов: Усі персональні дані в електроній декларації закриті

Усі технічні труднощі із заповненням е-декларацій розробники системи пояснюють новизною проекту. Кажуть, що поки це як експеримент.

Натомість голова уряду Володимир Гройсман каже: "Треба зробити інтерфейс таким зручним і зрозумілим, щоб ні в кого не виникало питань, бо кожен хоче її заповнити добросовісно, і треба, щоб система не заважала".

Як вдалося з'ясувати депутатам, ключі доступів і паролі до програмного забезпечення е-декларацій загубилися між двома держструктурами – НАЗК та Держспецзвязком. Це також стає на заваді успішній роботі системи.

Нардепи та представники громадських організацій вважають, що в агенції із запобігання корупції саботують процес, а у Держспецзв'язку його умисно псують через бажання чиновників уникнути відкритого декларування своїх статків.

Наразі парламентський комітет звертається до глави держави і керівника уряду з проханням взяти під особистий контроль налагодження сайту е-декларацій і розслідування винних у перешкоджанні процесу.

Поки ж у Президента, прем'єра і парламентаріїв на електронне оприлюднення свого майна залишилося три тижні.

Ірина Герасимова, Анна Мірошниченко, Микола Лебедєв та Олексій Тищенко, 5 канал.

 

Попередній матеріал
Обвал школи на Київщині: напередодні у будівлі провели ремонт на кілька мільйонів
Наступний матеріал
Тристороння контактна група провела відеоконференцію: поставлено питання про зрив Рамкової угоди

Гройсман просить НАЗК змінити інтерфейс е-декларування

Парцхаладзе пояснив, як від мільярдного бізнесу у декларації залишилось 1,4 млн грн – інтерв'ю

Форма е-декларацій не відповідає затвердженим НАЗК вимогам – НАБУ

Петухов: Усі персональні дані в електроній декларації закриті