Національне антикорупційне бюро України матиме сумнівні перспективи притягнення до відповідальності потенційних корупціонерів, якщо Національне агентство з питань запобігання корупції не усуне розбіжності між фактичною формою е-декларації та затвердженою НАЗК у червні 2016 року, передає прес-служба НАБУ.
"Існування подібних розбіжностей ставить під сумнів легітимність заповнених декларацій, відповідно, стає неможливим довести склад злочину за статтею 366ˡ Кримінального кодексу України ("е-декларування недостовірної інформації"). Тільки за умови відповідності форми декларації чинному законодавству, НАБУ та НАЗК матимуть правові підстави для аналізу поданих декларацій на предмет наявності в них ознак адміністративних чи кримінальних правопорушень", – мовиться в повідомленні.
У відомстві наголосили, що це питання потребує негайного унормування. Також додали, що співробітники НАБУ почали подавати електронні декларації 1 вересня. Станом на 18:00 6 жовтня подано 20 декларацій, у тому числі 15 – від детективів бюро. Після усунення суперечностей між фактичною формою е-декларації й формою, затвердженою НАЗК, процес декларування відбуватиметься швидше.
Читайте також: НАЗК відновило доступ до системи е-декларування.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, усі персональні дані політиків в системі е-декларування закриті. Про це в ефірі "5 каналу" зазначив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.