lb.ua

Луценко планує позбавити НАБУ виключного права на розслідування корупційних злочинів

  Ще одна законодавча ініціатива Генпрокурора стосується необхідності введення інституту кримінальних проступків

  Генеральний прокурор України Юрій Луценко збирається врегулювати суперечки щодо підслідності між правоохоронними структурами, позбавивши Національне антикорупційне бюро виняткового права на розслідування корупційних злочинів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Зазначається, що на брифінгу в Києві Луценко, розповідаючи про законодавчі ініціативи, підготовлені правоохоронними органами, наголосив на необхідності вирішення проблеми підслідності розслідування кримінальних проваджень між силовими структурами.

  "У країні так багато злочинності, що віддавати виключне право на боротьбу з проявами високопоставленої злочинності одному невеликому правоохоронному органу неефективно. Ми ні на йоту не зменшуємо повноважень НАБУ... але паралельно, якщо на цих же посадових осіб (що можуть підозрюватися у скоєнні корупційних злочинів – 5.ua) виходить поліція, фіскали або прокурори, то ці справи за рішенням Генпрокурора можуть залишатися у цих органах ", – пояснив Генпрокурор.

  Повідомляється, що Луценко готує ще одну законодавчу ініціативу – вона стосується необхідності введення інституту кримінальних проступків. "Кримінальними порушеннями, які передбачені в КПК, але досі не описані в інших кодексах і законодавстві, є злочини, за які законом передбачена відповідальність від 2 років і нижче", – уточнив Луценко.

  Службовець наголосив, що досудове слідство щодо кримінальних порушень у разі ухвалення цього закону буде скасовано – буде застосовуватися спрощена формула отримання доказів. "На мою думку, це основний закон, який не тільки полегшить роботу силовикам, а й наблизить, наприклад, Нацполіцію до людей", – підкреслив Генеральний прокурор.

  Як раніше повідомляв 5.ua, Луценко планує забирати закордонні паспорти у нардепів, яких підозрюють у злочинах.

  Попередній матеріал
  Результати розслідування катастрофи МН17 є висновком міжнародної слідчої групи, а не лише України – Сторожук
  Наступний матеріал
  Пугачова під наглядом охорони доправили у лікарню в СІЗО

  Луценко планує забирати закордонні паспорти у нардепів, яких підозрюють у злочинах

  Аваков і Луценко повідомили деталі резонансного злочину на Львівщині

  Луценко: Мої попередники пішли у відставку тому, що були рабами білих телефонів

  Луценко має намір внести до ВР подання про зняття депутатської недоторканності зі Скорика