Лев Парцхаладзе Програма Рандеву / 5 канал

Парцхаладзе пояснив, як від мільярдного бізнесу у декларації залишилось 1,4 млн грн – інтерв'ю

Виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе у програмі "Рандеву" на "5 каналі" розповів про те, що: опинився в Україні, бо мати хотіла переїхати з Грузії у слов’янську республіку; не має конфлікту інтересів і не створю бізнесів на Київщині; затримається на посаді максимум рік-півтора; має на Кіпрі компанію, але не офшорну

Я ПРИЙШОВ НА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ НЕ ПРОСТО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИЙТИ НА ДЕРЖСЛУЖБУ, А ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЩОСЬ ЗРОБИТИ

– У мене в гостях Лев Парцхаладзе – виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації. Мої вітання, рада вас бачити.

– Добрий день.

– Ви людина неоднозначна за багатьма параметрами – з одного боку, вам є за що тиснути руку, з іншого боку, існує надзвичайно багато інформації, яку б хотілося сьогодні розтлумачити, як позитивної, так і негативної. Я почну з того, що ви народилися у Тбілісі, в Києві ви з 1986 року. У вас тридцятиріччя проживання в Україні, з чим вас і вітаємо. Як так відбулося? Чому саме Україна, чому вашій родині в певний етап життя довелося поїхати із Грузії?

– Ви знаєте, у мене мама слов'янка і вона прожила багато років у Грузії і завжди хотіла переїхати у слов'янську республіку. Тоді у нас був шанс і в Росію переїхати, але ми подорожували на машині ... навіть був шанс залишитися в Москві, і коли проїхали і поверталися назад через Україну, через Київ, повірте, тільки через те, що сподобалися люди, через те, що та аура, яка тут була, ми вирішили залишитися в Києві.

– То фактично можливо в грузинській сім'ї, коли мама каже, слухайте, хочу жити у слов’янській країні, всі збирають манатки і їдуть шукати кращої долі, намічають собі якесь там Клавдієве, десь там під Києвом і починають вже там нове життя.

– Справді, так і вийшло.

– Ви зараз виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації, до цього з 19 лютого 2015-го були першим заступником глави області. Відповідаєте за економіку, торгівлю, соцзахист, інфраструктуру, транспорт, будівництво, архітектуру. І виникає одразу запитання у людини, яка все це чує і знає хто такий Лев Парцхаладзе – відомий бізнесмен-будівельник – наскільки існує такий момент пересікання ваших інтересів, наскільки це справедливо?

– Що ви маєте на увазі під конфліктом інтересів?

– Ну, от дивіться, є наприклад одне містечко в Київській області, міським головою якого є людина, дружина якої має будівельний бізнес. Ця людина фактично завідує напрямками, які виділяють землю, які дають добро на узгодження документів і ще багато різних речей. Це прямий конфлікт інтересів. У вас такого немає, але тим не менше, через те, що ви займаєте посаду і, наскільки я розумію, надалі є людиною, яка займається бізнесом, можливо ним хтось інший керує, але це так, це прямий конфлікт інтересів чи не так?

– Я не розвиваю свої інтереси категорично в Київській області. Я не хочу, щоб були запитання, які ви ставите, і не створюю якийсь бізнес у Київській області. Понад те, я сам давно вже відійшов від бізнесу, і для мене це був певний виклик – піти на державну службу. Насправді я прийшов на державну службу не просто для того, щоб прийти на держслужбу, а для того, щоб щось зробити.

– 9 вересня Генеральна прокуратура України затримала на хабарі у 200 тисяч гривень заступника голови Київської ОДА Ігоря Любка. 10 вересня Порошенко звільнив самого голову ОДА Максима Мельничука, як ми пам’ятаємо за власною, поданою на кілька днів раніше заявою губернатора. Зараз версія слідства, пана Авакова, якщо дозволите, процитую: "Любко спільно з губернатором Максимом Мельничуком місяць тому отримали непідтверджену інформацію про те, що керівником департаменту агропромислового комплексу області виплачена сума в розмірі 15 млн грн фермерам як компенсація за бюджетною програмою. Оскільки, на їхню думку, така сума без відкату виплачена бути не могла, тому вони вимагали частину коштів, які нібито отримала зазначена керівник департаменту, погрожуючи тій звільненням. Надалі остання знайшла собі іншу роботу, про що повідомила керівникам. Любко за погодженням з губернатором вимагав зазначену суму за підписання розпорядження про звільнення з формулюванням, яке не завадило б подальшому працевлаштуванню".

– Наскільки ми розуміємо, в будь-якому разі ОДА потрібен губернатор. Чи ним буде пан Парцхаладзе?

– Насправді я керівник партії в Київській області і керівник фракції, і за новим законом голова адміністрації – це керівник першої категорії – не може бути ані депутатом, ані представником якоїсь партії.

– Ну а з іншого боку, якщо ви хочете так багато зробити, невже ви не могли поступитися першим заради другого?

– Знаєте, насправді цілі, які я собі поставив, я спокійно можу виконувати і виконати на тій посаді, на якій я є. Я людина господарська, я із задоволенням хочу щось конкретно зробити і отримати від цього більше задоволення. Насправді я не думаю, що дуже довго затримаюсь на цій посаді. Думаю, рік-півтора максимум, бо реально хочеться щось більше робити.

ІСНУЮТЬ ПОЛІТИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ, КОЛИ ЛЮДИНА ПРОСТО ПЕРЕВОДИТЬ СТРІЛКИ АБО ПРОСТО ХОЧЕ ПЕРЕВЕСТИ СКАНДАЛ – НІБИТО ЇЇ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ

– Якщо ми вже заговорили про Київську область, то я згадаю ту славетну історію з міським головою Ірпеня паном Карплюком. Ми зараз глядачам покажемо шматок його звернення до Президента.

"Шановний пане Президенте, шановний Петре Олексійовичу, я Карплюк Володимир, Ірпінський міський голова. В останній період на Київщині відбуваються нехороші, надзвичайні події. Відбувається побиття активістів і нещодавно побили уже четвертого активіста. Я публічно декілька разів звертався до МВС з проханням взяти на особистий контроль побиття активістів. Але, на жаль, поки що ця справа не зрушила з місця. В мене є підозра, що побиття активістів відбуваються злочинною групою, яка контролюється представництвом вищого керівництва Київської обласної адміністрації з однією метою – вони хочуть очорнити моє ім'я, хочуть прибрати мене з посади Ірпінського голови, тому що я відмовився приймати участь в їхніх пропозиціях щодо корупційних дій у нашому місті."

– Наскільки це правда?

– У нас є відділ по роботі з правоохоронними органами, який зайнявся цим питанням і аналізував ситуацію, і ми проводили кілька нарад. Одна з нарад – де були присутні і прокурор області, і начальник міліції, і представник СБУ і всі-всі наявні правоохоронні органи – і він був запрошений, і я його прямо запитав після цієї заяви. Я йому кажу: "Шановний Володимире, прошу вас, якщо ви так публічно заявили, що я є якимось корупціонером, прошу при всіх прилюдно відповісти, в чому?" Він відмовився від відповіді, сказав, що я вам нікому не довіряю, довіряю тільки Президенту і буду розмовляти тільки з Президентом. Ну і все, уникнув відповіді.

– Ми зателефонували міському голові Ірпеня пану Карплюку, аби поцікавитися, чи є тиск з боку пана Парцхаладзе зараз:

Карплюк: "Зараз практично жодних ні негативних, ні позитивних моментів зі сторони ОДА ми не відчуваємо і ми тому щиро раді, тому що в принципі при нормальному ефективному управлінні на місцях – головне, щоб не заважали працювати. В той період, коли я звертався до Президента, я абсолютно, я не відмовляюся від того всього, дійсно була ситуація, ми відчували шалений тиск. Він був у вигляді перевірок постійних, у вигляді спонукання відкриття кримінальних справ".

– А цей тиск був саме від людей Парцхаладзе чи від нього самого?

"Було розпорядження, ініційоване ним по перевірках Ірпінської міської ради, фактично весь керівний склад і керівники структурних підрозділів ОДА виїжджали і працювали в Ірпінській міськраді на перевірках. Це при тому, що я тоді на посаді був всього-на-всього півроку, а їхня перевірка тривала ще більш ніж півроку після того. Тому було видно, що це політично вмотивовано… і в принципі самі співробітники ОДА, скажімо так, неофіційно про те говорили, що їм ставлять завдання щось знайти".

– З мого боку якихось бесід, діалогів про якусь роботу взагалі навіть не було.

– Чому ваше прізвище фігурує в цих скандалах?

– Знаєте, тоді, за моїми відчуттями, це було, як я вам сказав, найкращий захист – це напад. Існують політичні технології, коли людина просто переводить стрілки або просто хоче перевести скандал – нібито її переслідують. Ось у мене таке відчуття.

Лев ПарцхаладзеПрограма Рандеву / 5 канал

ЯК МОЖНА СЬОГОДНІ В ЦІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИТУАЦІЇ, КОЛИ ПРИХОДИТЬ ЯКИЙСЬ ВЗАГАЛІ ІНВЕСТОР, НЕ РОЗГЛЯДАТИ ПРОПОЗИЦІЮ, ЩО ВІН ХОЧЕ ІНВЕСТУВАТИ В ОБЛАСТЬ?

– Тобто міський голова Василькова так само? Це все брехня?

– Мер Василькова… Вони ж тоді йшли на вибори, це перед виборами було і вони в одній команді. Скажу чесно, взагалі предмета діалогу, про який він говорив, цього приводу не було. Більш того, він мене ні в чому не звинувачував. Він просто казав, що нібито я запропонував компанію, щоб знайшла торговий центр. У мене був тільки один діалог із ним, коли я сказав – є інвестор, хоче до вас зайти, подивитися, обговорити. Усе. І вони піднесли це зовсім з іншого боку. Як можна сьогодні в цій економічній ситуації, коли приходить якийсь взагалі інвестор, не розглядати пропозицію, що він хоче інвестувати в область? Але ніяких діалогів, розмов із ним взагалі більше не було. Це просто ніби попередній був крок такий.

– Мені хочеться поговорити про вашу декларацію. У 2008 році видання "Фокус" назвало вас 53 номером серед найбагатших українців. Бізнес оцінили у 510 млн доларів – серед наших гостей, які колись були у програмі "Рандеву", а це і президенти, і бізнесмени – це зараз найбільший, найвищий показник. Через сім років у декларації за 2015 рік ви зазначили всього 1,4 млн грн прибутку і ще 1,4 млн грн у банку. Причому всі прибутки, це таке відчуження прав та майна, зарплата лише 102 тисячі гривень. Як ви так від мільярдного бізнесу, ну якщо в гривнях, скотилися до 1,4 млн цього бізнесу?

– Є дивідендна політика, і не завжди вона відображається, що їх виплачують. Є компанії, які нарощують капітал і вартість компанії, і можуть бути навіть збитки у компанії, тому це не пов'язано тут взагалі.

– Ну пане Парцхаладзе, тобто ви заявляєте, що з 2011 року, зараз я назву цифру з цієї декларації, ви настільки все капіталізували і взагалі жодним чином це не відображалося на ваших статкаху деклараціях? Як вони настільки впали?

– Всі ці роки я показував акції компанії, і вони не відображають ці цифри, про які ви зараз говорите.

– Ну дивіться, 2011 рік, декларація про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру. Тут до вас є два запитання. Перше запитання. Це у графі, яка має назву "одержання нарахувань з джерел за межами України декларантом" кошти. Кіпр – в іноземній валюті 66681, у гривнях – біля 5 мільйонів. Що це таке? Що це за гроші?

– Це дивіденди були, які я отримував.

– А чому це Кіпр?

– Тому що у мене кіпрська компанія була і є, і я звідти отримую.

– Це офшорна компанія?

– Ні, це компанія, яка публічно відкрита… Ні, не публічна, це відкрита компанія звичайна.

– Квартири – 381 квадратний метр і 120. У вас всього дві квартири?

– 120 – це дружини, а 381 – це квартира, в якій я живу.

– Гаражів у вас і дачного будинку немає, і нерухомого майна іншого немає? Земельна ділянка – 5200, і два автомобілі? Добре, я напряму запитаю, не буду вже пічку колупати. Як думаєте, з успішним запрацюванням електронного декларування ми позбудемося такої звички наших чиновників приховувати доходи реальні, якими вони є насправді?

– Я думаю, що це істотно змінить, бо люди якщо раптом побачать, що людина має якесь інше додаткове незадеклароване майно, тоді більше питань буде до цієї людини.

– Я сумніваюся, що ви є людиною, яка живе в одній квартирі і не має іншої нерухомості. Це було б дивно, так?

– Чому?

– Тобто ви живете в квартирі і зовсім дач чи якихось ділянок у вас немає?

– У мене дача є, просто вона не задекларована…

– А чому вона не задекларована?

– Так історично склалося, дуже давно я придбав її на маму. І я її не ховаю, вона є, я навіть журналістів привозив і вона відкрита ...

– А чому на маму записали?

– Це був 1993-й чи 1994 рік.

– Тобто ви зараз живете на дачі, яку купили…

– Я не живу на дачі.

– Ну перебуваєте там, проводите вільний час.

– Щоб ви зрозуміли, будинок сто метрів квадратних. Це дача. Просто ділянка насправді там велика і вона знаходиться в лісі, ну як, на околиці села. Але я влітку може разів 8 приїжджаю туди.

ЦЕ ПЕРШИЙ МІЙ ДОСВІД У ВИКОНАВЧІЙ ВЛАДІ. ДУЖЕ СТАРА СИСТЕМА, ЗАРЕГУЛЬОВАНІСТЬ, ЩЕ БАГАТО ПРОЦЕСІВ НЕІДЕАЛЬНІ, НИЗЬКА ОПЛАТА ПРАЦІ В ЦІЛОМУ ГЛОБАЛЬНО ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ, ДЕ ДУЖЕ ВАЖКО СТАВИТИ ЗАВДАННЯ, ДЕ МОТИВАЦІЇ НЕМАЄ

– Хочеться поговорити про політичні ваші перипетії. Насправді існує ряд журналістів, які називають Парцхаладзе таким собі недооціненим персонажем взагалі в політиці. А от на даний момент, незважаючи, що ви виконуючим обов'язків голови Київської ОДА, більше якихось гучних посад при всьому тому багажі, який є у вас за спиною, ви ніколи їх не займали. Чому так, як думаєте?

– Ви розумієте, це перший мій досвід, прийшовши у виконавчу владу.

– Але спроба не перша?

– Ні. Я ніколи й не намагався навіть. Я був депутатом Київради двічі. Насправді це цікавий досвід, дуже хороший досвід, є і багато негативного в цьому досвіді, і багато позитивного. Негативне те, що дуже стара система, зарегульованість, ще багато процесів неідеальні, низька оплата праці в цілому глобально для співробітників, де дуже важко ставити завдання, де мотивації немає, і від цього дуже високий рівень у цілому в державі. Водночас є колосальний великий плюс, де ти можеш себе проявити і щось зробити. І ще кажу, я ось для себе вибудував пріоритети – проблем дуже багато і в медицині, і в інших сферах – але я хочу не розпорошуватися. Я якраз хочу змінити боротьбу з побутовою корупцією, ось документація якраз готова. І зробити це як мережевим правильним по боротьбі з побутовою корупцією. І друге, те, що стосується освіти, впровадити нову систему освіти.

– Є ще одна цитата, хочу її навести. Я нагадаю глядачам про перипетії у 2010-му. Парцхаладзе покинув "Удар" Кличка з формулюванням – далі цитата ваша, пане Парцхаладзе – "ми більше нічого один одному дати не можемо". Це було у 2010-му.

– Так.

– Зараз ви знову разом. Вам знайшлося що дати один одному?

– Ми в одній партії разом, ми у спільній команді.

– Тобто це вимушений крок?

– Ні, чому? Я досить з повагою ставлюся до Віталія Кличка.

– А я можу спитати, що вас тоді роз'єднало?

– Я людина, яка не виносить сміття з хати.

Лев ПарцхаладзеПрограма Рандеву / 5 канал

У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ДОМОВОЛОДІННЯ ДЕСЬ У 650 ТИСЯЧ СІМЕЙ, МИНУЛОГО РОКУ ОТРИМАЛИ СУБСИДІЇ 238 ТИСЯЧ СІМЕЙ

– 2010 рік, ще одна цитата: "Будучи в опозиції" Блоку Віталія Кличка "складно було просувати свої проекти і рішення, їх просто відхиляли, хоча деякі особливо принципові моменти ми таки відстоювали, щодо недопущення підвищення тарифів ЖКГ, наприклад". Це було в у010-му. Тепер ви у владі – тарифи підвищені.

– Ви повинні одне розуміти, що коли тоді підвищували тарифи, все лягало на плечі людей. Сьогодні відбулися кардинальні зміни і поміняли підхід до виплати тарифів. Якщо сьогодні громадянин виплачує за ці послуги більш ніж 15%, то повністю бере на себе держава. А в той період, коли все відбувалося і все вирішили перекласти на плечі, то дотації йшли не людям напряму, а йшли безпосередньо в Міністерство енергетики, і виділялося 120 млрд. І ось ці 120 млрд, але не всі. Якщо сьогодні 40 млрд виділяється і погашається ця різниця, то тоді було 120 млрд, і ця різниця в 80 млрд невідомо де губилася.

– Ви вважаєте досконалою цю систему компенсації, яка зараз існує?

– Знаєте, система досконала, але є на місцях великі проблеми з точки зору можливості швидко і якісно надавати оформлення послуг.

– Скільки кіл пекла треба пройти бабусі або середньостатистичній українській родині, аби отримати цю субсидію? Наскільки це все швидко?

– У нас є й нові технології. Не всі бабусі можуть оформити через онлайн, не все знаходиться близько і зручно біля населеного пункту, і є черги. І звичайно, ось це все накопичується. Але скажу так, що в Київській області у нас домоволодіння десь у 650 тисяч сімей, минулого року отримали 238 тисяч сімей субсидії.

– Я знаю, ви їздили на антикорупційний форум до пана Саакашвілі. Чи думали колись про вступ до "Хвилі" і вихід із БПП? Наскільки вам би була цікава партія Саакашвілі?

– Перше, що людей хвилює – це корупція. Коли ви подивитеся на ті тренди, які пропонувала команда Саакашвілі, вступити в партію у мене бажання немає, я і не намагався і не замислювався. Я перебуваю в партії, я керую, і якщо я очолюю партійний осередок "Солідарності", я повинен щось сам показати.

– Які у вас стосунки із Саакашвілі, Сакварелідзе, якщо ви знайомі?

– Ми знайомі, дружніх стосунків немає.

– А чому не дружите? Троє грузинів із демократичними принципами, боротьба із корупцією, є багато моментів, які можуть вас об'єднати?

– Грузинів насправді в Києві та в Київській області більше.

– Я розумію, але відомих грузинів у політиці не так багато.

– Ну не обов'язково дружити. Повірте, у світі всі люди цікаві, необов'язково тільки з грузинами дружити – є і вірмени, і українці, у нас дуже багато друзів і спільних знайомих, тому ...

Я З 2011 РОКУ НЕ ОТРИМАВ ЖОДНОГО ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО

– Викрутилися, добре. Я хочу згадати про ще один момент, перед тим як ми перейдемо на бліц-запитання. Ви були обрані до складу Київської ради у 2008 році за списком партії "Блоку Віталія Кличка". У 2010-му ви вийшли з партії і створили фракцію "Сильна Україна". За рік "Сильна Україна" оголосила про об'єднання з Партією регіонів, і власне про цей перехід у нас є одна цитата. Це 2011 рік ви давали інтерв'ю "Українським новинам": "Так, я готовий увійти до складу фракції Партії регіонів у Київраді, ми поки що всієї процедури не знаємо, але якщо така необхідність буде, то ми безумовно підемо на таке рішення. Ми до кінця не володіємо ще всією інформацією, але ті аргументи, які говорив Сергій Тігіпко і назвав їх, я їх підтримую". І все ж ви відмовилися від вступу до Партії регіонів, зараз ви і не в "Опозиційному блоці", який мімікрував під виглядом нової політичної сили, насправді ми розуміємо, хто входить до його складу. Чому так?

– Ну якось не зовсім коректно…

– Перефразувала вас.

– Ви перефразували. Я в Партію регіонів і не планував. Вона ще з самого початку завжди була не до душі, ті принципи, які існували.

– А Тігіпко "до душі"?

– Ви знаєте, на той момент, коли він працював в уряді, навіть в уряді Януковича, ми завдяки його бажанню провели одну реформу. Це реформа була в будівельній галузі, це був закон про регулювання в будівельній галузі, і ми завдяки цій реформі, рейтинг в будівельному бізнесі по отриманню дозволу про будівництво був на 186 місці...

– А став на 41?

– А був серед 189 країн, і ми завдяки цьому закону на 125 пунктів піднялися.

– Але пане Лев, це дуже добре, що таке було прийнято, але фактично ви швидше стали отримувати певні дозвільні документи. Тобто це знову-таки прямий конфлікт інтересів, я правильно вас розумію?

– Ну як, це не прямий конфлікт інтересів.

– У 2011 році ви все ще мали будівельний бізнес.

– Ви зрозумійте, я з 2011 року не отримав жодного дозволу на будівництво. Це ми зробили в цілому для всієї галузі і для громадян...

– Ну і зокрема для себе?

– Ми все зокрема все робимо для себе.

– Ну чому, якщо ти маєш свій бізнес і хочеш його розвивати і існує багато перепон, то одне з вирішення цих перепон це…

– Я ж ще президент Федерації будівельників – однією з цілей структури було побороти цю корупцію. І скажу чесно, ключовим фактором, що ми домоглися, з 35 процедур у нас стало від трьох до п'яти процедур. Якщо раніше, щоб отримати дозвіл на будівництво, треба було 370 днів, зараз це можна зробити максимум до 60 днів. Якщо у 2007 році в пік будівництва було 35000 дозволів на будівництво – 2014-й, 2015 рік, коли на вулиці війна, коли ще криза, ми отримали 135-140 тисяч дозволів на будівництво, тобто завдяки спрощенню людям стало легше будувати. І сьогодні Київська область показує результат. І я вдячний тоді Тігіпку за його активну позицію, і в нього насправді багато було ідей з інших сфер, але, на жаль, йому тоді і не дали можливості їх реалізувати...

– А як думаєте чому, до речі? Чому він зараз поза великою політикою?

– Йому в той момент не дали, бо він набирав обертів. І одна з причин, наскільки я вже розумію, що його загнали в такі рамки, щоб він знищив партію "Сильна Україна" для того, щоб не мав надалі можливості балотуватися, тому що у нього були колосальні шанси.

Лев ПарцхаладзеПрограма Рандеву / 5 канал

ОСЬ ЗАСТРЯВАТИ З ЯЦЕНЮКОМ ЧИ ГРОЙСМАНОМ В ЛІФТІ НЕ ХОТІЛОСЯ Б. А ЯКЩО Б ТАКЕ СТАЛОСЯ, ЦІКАВІШЕ МЕНІ, ЗВІСНО, З ГРОЙСМАНОМ

– У нас зараз будуть бліц-запитання, хотілося б, щоб ви коротенько відповідали. Чому в Одесі так багато ресторанів грузинської кухні, як думаєте?

– Люблять, мабуть, грузинів.

– Ви колись мали офшори на Кіпрі?

– Офшорів не мав.

– Співробітники прозорих офісів зможуть брати хабарі у вбиральнях?

– Неможливо.

– Як звати людину, яка сьогодні керує вашим будівельним бізнесом?

– Георгій.

– Прізвище можете назвати?

– Цагареїшвілі.

– З ким би вам було комфортніше застрягти в ліфті – з Яценюком чи Гройсманом?

– Ось застрявати не хотілося б з ними.

– Ну а якщо б таке сталося?

– Ну цікавіше мені, звісно, з Гройсманом.

– Звичайно. Навіщо Таріелу Васадзе сінокіс?

– Може, на пенсії хоче покосити.

– Я нагадаю вам, колишній бізнес-партнер Парцхаладзе – пан Васадзе, якому Мельничук виділив 2 га землі під Києвом під сінокіс. Ми маємо його на увазі. Це "Українська правда" цитує інформацію таку. Вам відомо про такі факти?

– Так.

– Це правда?

– Так.

– Якщо ви Лев, то кого в Україні вважаєте своєю здобиччю?

– Ой, нікого.

– У нас ось така картинка вашого передвиборного білборду – це фотошоп чи ви два рази без краватки і в краватці фотографувалися?

– Не фотошоп. Це просто помилка, мабуть, а, різні тексти, ви почитайте.

– Тексти різні, але в цілому форма одна й та ж.

– Там – зберегти країну, а тут – корупцію долають сильні.

– Тобто від того залежить в краватці ви чи ні?

– Так.

– Цікава відповідь. Ваш найбільший здобуток на даний момент у владі?

– Це два проекти, які ми зараз реалізовуємо. Я вважаю, що це флагман, який може бути, і те, що може змінити ситуацію у країні по боротьбі з корупцією та в освіті.

– У нас є такий папірець-роздруківка. Це запрошення, я процитую: "Шановні мешканці Святошинського району, за ініціативою депутата (безпартійного) Київради Льва Парцхаладзе, наша організація запрошує вас відвідати виставу 16 жовтня у Київському драматичному театрі "Браво". Це запрошення можна обміняти на квиток у касі театру." Ще існує ось така от штука, зараз я її переверну, щоб краще видно, це тест на виявлення цукрового діабету. Це все було перед виборами. Ви користуєтеся от такими умовними махінаціями для підкупу виборців? Може це не прямий, але тим не менше.

– Чому махінація?

– Чому таке трапляється, наприклад, тільки перед виборами? А після того це все зникає.

– Ви знаєте, ми багато добрих справ робимо, намагаємося допомагати.

– Але саме перед виборами вирішили ось таке зробити?

– Ви зараз порівнюєте вибори і...

– Ну чому? Це було напередодні виборів.

– Яких?

– Зараз ми згадаємо.

– Який рік, подивіться.

– 2012 рік.

– А сьогодні 2016-й.

– Ми згадуємо, що було в 2012-му, ми нічого не забуваємо, пане Парцхаладзе. Є наступне запитання – кого ви востаннє били?

– Я взагалі не забіяка.

– До вашого призначення корупційний тариф на реєстрацію майна складав від 3 доларів за метр, скільки це коштує сьогодні?

– У нас це буде тільки держмито, ніяких хабарів бути не може, я маю на увазі ту систему, яку зараз ми хочемо реалізувати, щоб у Київській області люди зітхнули і забули, як у минулому це було.

– Ви й справді вважаєте, що Ольга Сумська могла б бути хорошим міським головою?

– Зараз ні.

– А тоді вважали, що так?

– Тоді ми були молодою командою і хотіли сформувати позитивний образ, імідж, нам не вистачало популярних людей. Це один із таких політичних методів.

– Шкодуєте про нього?

– Про що?

– Про цей технологічний метод?

– Так.

– Ваш головний принцип у житті?

– Бути послідовним і чесним.

– Я дякую, що ви сьогодні до мене прийшли, сподіваюся так і буде. Дайте потисну руку. Лев Парцхаладзе сьогодні в "Рандеву", не забувайте про наш Фейсбук. Дякую, що були з нами. До зустрічі наступного тижня.

Яніна Соколова, "Рандеву","5 канал"

Попередній матеріал
Скібіцький розповів, які задачі ставить РФ перед диверсантами
Наступний матеріал
Росія взялась розбудовувати нові військові бази у Сирії та Єгипті
Loading...

Лев Парцхаладзе розповів про свої рахунки на Кіпрі

Секретар Київради назвав найгірші будівлі у Києві

"Київміськбуд" оголосив безстроковий страйк – всі будівництва по Києву зупинені

Нова столична забудова: внаслідок будівництва пошкоджено стелу на станції метро "Героїв Дніпра"

Міський голова Ірпеня, який зник з країни після обшуків, повернувся на роботу

У ГПУ розповіли, що шукали в Бучанській та Ірпінській міських радах