У ГПУ розповіли, що шукали в Бучанській та Ірпінській міських радах

Чиновники завдали державі багатомільйонних збитків

Під час обшуків у Бучі та Ірпені шукали документи, а не коштовності. Вилучення документів, які вказували б на вчинення злочинів, стало головним результатом обшуків. Про таке повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Правоохоронці знайшли оригінали первинних документів, а саме рішення, відповідно до яких незаконно вилучено земельні ділянки.

Крім того, в ході обшуків "вилучено значну кількість документів, які свідчать про вчинення службових злочинів посадовими особами зазначених міських рад, внаслідок чого державі заподіяно багатомільйонні збитки".

Представник генпрокуратури Володимир Гуцуляк повідомив "5 каналу": "Вже сьогодні можна засвідчити – наша мета досягнута. Документи вилучені з мокрими підписами, відтисками печаток. Зараз орган досудового розслідування активно працює над опрацюванням цих документів. І за результатами якого буде зроблено висновок про дійсно їх підписантів і про повне коло осіб, причетних до незаконного виведення цих земельних ділянок, після цього можна буде робити висновок і вживати заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб, повідомлення їм про підозру і звернення до суду з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу".

Окрім того, у ГПУ зауважили, що вилучені цінності та кошти, які належать голові Бучанської міської ради, будуть належним чином зафіксовані та задокументовані в протоколі обшуку з метою надання оцінки законності їх походження і можливості в подальшому звернення в дохід держави в рамках конфіскації. Наразі тривають слідчі дії. 

Як повідомляв 5.ua, у четвер в помешканнях Анатолія Федорука та Володимра Карплюка, яких нині розшукують, правоохоронці проводили обшуки й знайшли, зокрема, "чорну бухгалтерію", яка підтверджує, що посадовці в незаконний спосіб передали 890 га землі на Київщині у власність близькому оточенню. Відомо, що Бучанська міська рада протягом 2006-2012 років незаконно відвела у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних.

Попередній матеріал
В'ятрович: Рішення польського Сейму відкинуло стосунки між Україною та Польщею на 20 років назад
Наступний матеріал
Генпрокуратура: На торгівлі боєприпасами піймали заступника командира бригади ЗСУ

Очільникам Бучі та Ірпеня загрожує мінімум по 6 років за ґратами – ГПУ

Нардеп повідомив, куди подівся міський голова Ірпеня

Генпрокуратура проводить обшуки у очільників Бучі та Ірпеня

Прикраси, гроші, документи на землю: перші фото з маєтку міського голови Бучі

ГПУ: Вартість незаконно вилученого Бучанського лісу оцінюють у сотні мільйонів гривень

5 канал - трансляція наживо