В'ятрович: Рішення польського Сейму відкинуло стосунки між Україною та Польщею на 20 років назад

ВР має дати відповідь на рішення польського Сейму

Рішення польського Сейму відкинуло на 20 років назад стосунки між Україною та Польщею. Так "5 каналу" прокоментував визнання Республікою геноцидом Волинську трагедію голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Воно очікувано, зважаючи на хвилю антиукраїнської істерії, яка тривала протягом останніх місяців. Як на мене, воно шкідливе і для розуміння історії, тому що насправді воно дуже далеко від того, що відбувалося в минулому. Таким рішенням нас відкинуло, певно, на 20 років назад в польсько-українському порозумінні", – наголосив В'ятрович.

"Верховна Рада України має дати відповідь на рішення польського Сейму щодо визнання геноцидом подій Волинської трагедії. Саме цього очікують вітчизняні дипломати", – вважає заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко прокоментував рішення Сейму про геноцид

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців Другої Речі Посполитої. Про це йдеться у рішенні нижньої палати парламенту. За документ проголосували 432 депутати. "Проти" не висловився ніхто. Згідно з рішенням, 11 липня проголосили Національним днем пам'яті.

Зауважимо, цьогоріч відзначатимуть 73-ті роковини трагедії. Українські та польські історики по-різному оцінюють причини вбивств та кількість жертв. Вітчизняні вважають перебільшеними дані польських науковців про загибель 100 тисяч поляків, стверджуючи, що цей конфлікт міг забрати життя максимум 30 тисяч людей. Вітчизняні історики також твердять, що й українці гинули від рук поляків.

Попередній матеріал
На Полтавщині СБУ затримала на хабарі прокурора
Наступний матеріал
У ГПУ розповіли, що шукали в Бучанській та Ірпінській міських радах

Навіщо Варшаві політизувати Волинську трагедію

Волинська трагедія: чи витримають українсько-польські взаємини нову кризу

"Зовсім не смішно": в Росії прокоментували заяву міністра оборони Польщі щодо Волинської трагедії

Порошенко поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Сенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом – МЗС України готує відповідь

5 канал - трансляція наживо