Закинуте село на Тернопільщині
Закинуте село на Тернопільщині 5 канал

Згадують по фотографіях: на Тернопільщині зникло ціле село, де колись мешкали півтисячі осіб

Читайте по-русски
Нині до Плоского не курсують автобуси, немає тут і продуктового магазину, а із сучасних благ цивілізації – лише електрика

Четверо людей – така кількість мешканців одного з населених пунктів на Тернопільщині. Лише четверо жителів залишилося у селі Плоске. Більшість будинків там покинуті, а у дворах – там, де колись вирувало життя – хащі . Дорогами Плоского пройшлася знімальна група "5 каналу".

Село Плоске пам'ятає Лариса Гамзяк. Його жінка покинула більш як 45 років тому, тоді разом із батьками переїхала до сусідньої Теофіпілки. Нині на місті колишнього двору Лариси ані огорожі, ані хати, ані господарських будівель.

Разом із жінкою вирушаємо селом. Дорога – польова, довкола покинуті хати, зарослі хащами двори. За час прогулянки не зустріли жодної людини.

Колишня жителька показала, де раніше була школа, в яку вона проходила два роки, у класі їх було всього четверо. Згодом навчальний заклад закрили.

Сорок років тому з Плоского виїхала і Галина Коропецька. Зараз вона теж мешкає у сусідній Теофіпілці. Про місця, де пройшло її дитинство, нині нагадують лише світлини.

Якщо на початку двотисячних у Плоскому мешкало півтисячі людей, то нині лише четверо. Серед них – Віра Хома. До Плоского вона повернулася нещодавно.

"Тут лишилася батьківська хата, шкода, я вже на пенсії, що буду в Тернополі робити? А тут є город, посаджу", – пояснює жінка.

Нині до Плоского не курсують автобуси, немає тут і продуктового магазину. Із сучасних благ цивілізації – лише електрика, центрального водопостачання та газу немає. Усе необхідне жінці діти привозять із Тернополя. Порожні вулиці села жінку не лякають.

"Немає коли сумувати, ввечері телевізор дивлюся, а вдень город. Ще корову тримаю", – розповідає жителька села.

Нині Плоске належить до Теофіпільської сільської ради. Тут причину зникнення села пояснюють просто.

"Там не було нічого: ні виробництва – це стало причиною, що люди виїхали. Старенькі ще доживали там віку. А от молодь не хотіла залишатися, тепер усі молоді люди хочуть комфорту", – розповідає сільська голова Теофіпілки Людмила Войчак.

"На Тернопільщині є 1018 сільських населених пунктів, з них – 10, у яких налічується населення 30 і менше осіб. Це дані за переписом 2001 року", – наголошує заступниця начальника обласного управління статистики Наталя Дідуник.

Скільки сіл можуть зникнути з мапи Тернопільщини, стане відомо вже наступного року. Адже на 2020 рік у країні заплановано перепис населення.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, "5 канал"

Попередній матеріал
Прикривав побратимів: на Луганщині попрощалися із загиблим на Донбасі бійцем Максимом Сиріним
Наступний матеріал
Будь помітним: у Хмельницькому показали колекцію безпечного одягу зі світловідбивною стрічкою – відео
Loading...

"Більш як 100 тис. заселених росіян": командувач ВМС ЗСУ про стратегію анексії Криму Росією

Рівень мілітаризації в Криму зашкалює – Полозов

Росія вже переселила до Криму до 1 мільйона осіб – Джемілєв

"Живий щит" та обслуга: Кремль зацікавлений мати в Криму три категорії населення

Трудова міграція негативно відбилася на демографічній ситуації: в Україні настає криза

"Далі буде тільки відтік населення": Горбач про росіян-"прибульців" у Криму та реальну картину з ресурсами на півострові