Пластикові пакети
Пластикові пакети pixabay.com

Зеленський підписав закон про обмеження обігу пластикових пакетів – скільки часу дадуть торговельним мережам на адаптацію

  Читайте по-русски
  Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. Здебільшого кожен пакет використовують тільки раз

  Президент України Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30. Екологія" підписав закон про обмеження використання пластикових пакетів. Про це пише "Європейська правда".

  Зеленський сказав: "500 – стільки пакетів за рік використовує кожен українець. 20 хвилин – стільки в середньому ми користуємося таким пакетиком, понад 100 років – стільки один пакет розкладається, і кілька секунд необхідно, щоб підписати цей закон, – і я з радістю хочу це зробити".

  На форумі Зеленський також анонсував проєкт "Зелена країна" із висадкою 1 мільярда дерев за 3 роки і збільшенням площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років, нові правила продажу деревини, аудит надр та водних ресурсів, а також ревіталізацію Чорнобильської зони. 

  Період адаптації перед вступом у силу заборони на використання пластикових пакетів для торгових мереж триватиме 9 місяців і закінчиться в березні 2022 року. Про це повідомив заступник міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець в ефірі телеканалу "Дом".

  Він уточнив, що з березня наступного року з магазинів зникнуть надтонкі і тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

  В якості альтернативи передбачається використання біорозкладаних пакетів, які виготовляють із крохмалю або целюлози.

  З моменту дії заборони за використання пластикових пакетів передбачений штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення: від 3400 до 8500 грн. Штрафуватимуть тільки бізнес, але не приватних споживачів.

  Заступник міністра навів статистику, згідно з якою кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. У більшості випадків кожен пакет використовуються тільки раз.

  Як повідомляв 5.UA, 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" з метою скорочення використання легких пластикових пакетів відповідно до правил, які діють у ЄС. Закон передбачає заборону для роздрібних мереж на поширення – продаж або надання безоплатно – будь-яких пластикових пакетів до 50 мікрометрів та всіх оксорозкладних. Заборона почне діяти з 1 січня 2022 року. За її порушення передбачені штрафи.

  В Європейському Союзі було прийнято Директиву 2015/720 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни у Директиву 94/62 про упаковку та відходи упаковки. Саме на положеннях цих Директив базується ухвалений Радою закон. Крім того, Європарламент 24 жовтня 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приборів, стаканчиків і тарілок.

  Попередній матеріал
  Контррозвідка СБУ викрила колишнього посадовця РНБО, який виявився ворожим агентом
  Наступний матеріал
  Суд Гааги розпочав визначальний етап слухань щодо збиття літака рейсу MH-17
  Loading...