Платіжки
Платіжки nv.ua

Зекономлена субсидія не може трактуватись як заборгованість за несплату – Мінсоцполітики

  Постачальники послуг зобов'язані відображати розмір субсидії або переплату (заощаджену субсидію) в комунальних рахунках

  Міністерство соціальної політики України заявляє, що несплата споживачем житлово-комунальних послуг через наявність зекономленої субсидії або переплати не може трактуватися як заборгованість, повідомили у прес-службі Мінсоцполітики

  "Якщо сім'я скористалася своїм законним правом і використовувала заощаджену в попередньому місяці субсидію в рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою "переплатою" і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання або електроенергію, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг і не є підставою для скасування допомоги", – зазначено в повідомленні прес-служби відомства, оприлюдненому у вівторок.

  Відповідно до інформації, постачальники послуг зобов'язані відображати розмір субсидії або переплату (заощаджену субсидію) в комунальних рахунках, а також "не мають права "ігнорувати" переплату і вимагати у людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи "відключити опалення" або "відрізати газ".

  Але у відомстві наголошують, що якщо субсидіант не сплачуватиме вартість фактично спожитої послуги (з урахуванням розміру допомоги), за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати зарплати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами – орган соцзахисту населення має припинити нарахування субсидії.

  Відновлення виплати відбувається тільки з моменту подання документів, які підтверджують погашення заборгованості з оплати комунальних послуг.

  Крім того, заборгованість з оплати за ЖКГ не береться до уваги органами соцзахисту в процесі оформлення субсидії, але впливає на нарахування розміру платежу з урахуванням допомоги в разі несплати рахунків за спожитий газ, тепло, воду і освітлення. "Такий механізм виключає можливість виникнення заборгованості у громадян, які отримують субсидію", – наголошують у Мінсоцполітики.

  Нагадаємо, як заявляв віце-прем'єр-міністр Василь Зубко, у Держбюджеті-2017 на субсидії закладено 52 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Генштаб ЗСУ: За 50 км від кордону з Україною Росія формує дивізію у 10,5 тис. солдатів
  Наступний матеріал
  Майбутнє вже поруч: У Парижі запустили безпілотні автобуси
  Loading...
  У квітні може запрацювати монетизована версія субсидій - Коболєв

  У квітні може запрацювати монетизована версія субсидій - Коболєв

  Житлові субсидії вже отримали майже 7 млн родин – Розенко

  Житлові субсидії вже отримали майже 7 млн родин – Розенко

  Монетизація субсидій дасть змогу запустити ринок газу для населення – Коболєв

  Монетизація субсидій дасть змогу запустити ринок газу для населення – Коболєв