Коболєв
Коболєв Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

Монетизація субсидій дасть змогу запустити ринок газу для населення – Коболєв

  Щоб правильно працював ринок, потрібно, щоб у субсидіантів були стимули заощаджувати

  Монетизація субсидій, які одержує населення України від держави на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, дозволить запустити ринок газу для населення, в результаті чого споживачі зможуть обирати для себе постачальника газу. Про це на зустрічі з журналістами 28 грудня заявив голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

  "Ключем для запуску ринку газу для населення є модернізація системи субсидій", – сказав Коболєв, додавши, що він підтримує варіант монетизації субсидій. За його словами, нинішня система субсидування не дає економічних стимулів для економії газу одержувачами субсидій.

  "Щоб правильно працював ринок, потрібно, щоб у субсидіантів були стимули заощаджувати... Вони будуть більше економити, ми будемо менше імпортувати, і це буде знижувати ціну", – зазначив голова "Нафтогазу".

  Як повідомляв 5.ua, у листопаді 2016 року в Мінсоцполітики заявили, що монетизувати субсидії поки неможливо, оскільки для цього не створені необхідні умови. Також у Мінсоцполітики відзначали, є два варіанти монетизації: на рівні підприємств теплокомуненерго, коли їм у грошовій формі виплачуються кошти за субсидіантів, розраховані на підставі соціальних нормативів споживання, і на рівні населення, коли кожне домогосподарство отримує кошти на власний рахунок. Наприкінці листопада віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що монетизація субсидій, яка передбачає пряму передачу громадянам фінансових коштів, не зможе гарантувати цільове використання грошей. 

  Попередній матеріал
  У Мінсоцполітики обіцяють не допустити "зрівнялівки" після підвищення мінімальної зарплати
  Наступний матеріал
  Рева закликав керівників облдержадміністрацій легалізувати зайнятість населення і зарплати

  КМДА: Субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям

  Для впровадження монетизації субсидій недостатньо політичної волі – "Опора"

  Павло Розенко: Монетизувати всі субсидії для 9,5 млн українських родин є неможливим - інтерв'ю

  Розенко: На сьогодні монетизувати процес субсидій неможливо