ditvora.com.ua

Монетизувати субсидії поки неможливо - Мінсоцполітики

  Поки що монетизація субсидій є одним із шляхів розвитку системи

  У найближчій перспективі Міністерство соціальної політики не бачить можливості переведення фінансування субсидій для населення у грошові кошти, оскільки для цього не створено необхідних умов. Про це заявив директор департаменту держсоцдопомоги Віталій Музиченко, передає УНІАН.

  "Міністерство соціальної політики не бачить у найближчій перспективі можливості монетизації всіх субсидій. Це просто нереально зробити технологічно, бо навіть якщо спроектувати ситуацію, коли потрібно відкрити 7 млн особистих рахунків для виплати субсидій, це може розтягнутися на півроку-рік мінімум", - повідомив він.

  Музиченко також заявив, що на сьогодні монетизація розглядається як один із варіантів розвитку системи субсидій, яка повинна стимулювати населення економити енергоресурси. При цьому, в міністерстві не виключають двох можливих варіантів монетизації: на рівні підприємств теплокомуненерго, коли їм у грошовій формі виплачуються кошти за субсидіантів, і на рівні населення, коли кожне домогосподарство отримує кошти на власний рахунок.

  Водночас, голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що вважає за можливе запровадження до кінця поточного опалювального періоду монетизації зекономленої суми субсидії.

  "Для цього є можливість залучити ресурси, і є час, щоб завершити технічно до квітня", - сказав Вовк.

  Він також зазначив, що правильним рішенням було б впровадити план зниження соціальних норм споживання енергоресурсів. Зокрема, голова НКРЕКП запропонував прописати план поступового зниження соціальних норм споживання на три роки вперед, щоб люди могли реально бачити, що на них чекає, і планувати свої витрати на енергоефективні заходи для економії ресурсів.

  Нагадаємо, раніше у КМДА повідомили, що субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям.

  Наразі субсидії призначені 6,4 млн українських сімей.

  Попередній матеріал
  Кучма заявив, що можна було уникнути кровопролиття на Майдані у 2014 році та подальших трагічних подій
  Наступний матеріал
  Литва збирається надати Україні фінансову допомогу в реалізації "зелених" проектів
  Loading...

  Оформлення субсидії: Яке покарання за подання недостовірної інформації

  КМДА: Субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям

  Гройсман: Субсидії призначені 6,4 млн українських сімей

  Розенко пояснив, як зростання мінімальної зарплати вплине на ціни та субсидії