держенерго

Литва збирається надати Україні фінансову допомогу в реалізації "зелених" проектів

  Держенергоефективності надасть литовській делегації перелік актуальних "зелених" проектів, які потребують інвестицій

  Литовські інвестори виявили зацікавленість у спонсоруванні українських проектів вітрової та сонячної енергетики, а також у проекти з виробництва тепла та електроенергії з місцевих видів палива. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук 28 листопада за підсумками зустрічі з уповноваженим міністром Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідасом Керушаускасом та представниками низки литовських компаній, що працюють у сфері відновлюваної енергетики, інформує прес-служба відомства.

  "Україна розвиває відновлювану енергетику, опираючись на міжнародний досвід, у тому числі Литви. І вже сьогодні литовські компанії розглядають можливості реалізації "зелених" проектів у країні. Це свідчення того, що дійсно створюються сприятливі умови для роботи бізнесу у цій сфері, удосконалюється законодавча база", – наголосив Савчук.

  "Ми, у свою чергу, вже маємо перші зрушення у цій сфері. Напрацьовано та схвалено Концепцію запровадження конкурентного ринку тепла, яку буде взято за основу під час розробки необхідної законодавчої бази", – зауважив Савчук і додав, що Концепцію розроблено, базуючись на досвіді Литви, і навіть за безпосередньою участю Діани Корсакайте, екс-голови Державної комісії з регулювання цін та енергетичного контролю Литви, а нині – керівника Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

  У результаті зустрічі сторони домовилися про подальше співробітництво та обмін інформацією щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні та Литві. Держенергоефективності також надасть литовській делегації перелік актуальних "зелених" проектів, які потребують інвестицій.

  Як повідомляв 5.ua, Європейський Союз мав намір  виділити фінансову допомогу мешканцям зони АТО і вимушеним переселенцям.

  Попередній матеріал
  Монетизувати субсидії поки неможливо - Мінсоцполітики
  Наступний матеріал
  Канадський науковець створив проект безпілотного байку – без сидіння та керма

  Литва, Польща й Україна синхронно ухвалять заяву щодо винуватця трагічних подій початку Другої світової війни

  Литва вимагає видати засуджених раніше у Росії "шпигунів"

  Україна та Литва зняли всі обмеження в авіасполученні – Кабмін

  Норвегія виділяє фінансову допомогу вимушеним переселенцям в Україні