business.ua

Литва, Польща й Україна синхронно ухвалять заяву щодо винуватця трагічних подій початку Другої світової війни

  Парубій заявив, що потрібно зняти напруження, що виникло між Польщею та Україною влітку цього року

  У четвер парламенти Литви, Польщі та України синхронно ухвалять заяву щодо історичних подій, що мали місце на початку Другої світової війни. Про це сказав голова Верховної Ради України Андрій Парубій в коментарі журналістам, інформує УНІАН.

  За його словами, йдеться про події, які відбулися "на наших землях з початку Другої світової війни".

  "Власне, в цій заяві ми передбачаємо вказати, хто був винуватим цієї трагедії, яка сталася на наших землях. А винуватцями були Російська імперія, німецький нацизм, які розпочали Другу світову війну", – наголосив Парубій.

  Як зауважив спікер Парламенту, "для нас важливо, щоб напругу, яка виникла між Польщею та Україною влітку цього року, було знято, і щоб всі історичні інсинуації було відкинуто". Він повідомив, що в середу також відбудеться одночасне засідання трьох комітетів парламентів України, Польщі та Литви.

  "А в четвер я буду ініціювати винесення на український парламент відповідної заяви, яка відбудеться синхронно з прийняттям відповідної заяви і в парламенті Польщі, і в парламенті Литви, в якій буде спільно зазначено, хто був винуватцем трагедії на наших землях всередині минулого століття, і зазначено, що російський імперіалізм на сьогодні продовжує ту ж саму імперську політику, яку проводив в попередньому столітті", – зазначив Парубій. Він додав, що "це буде досить унікальна річ, коли три парламенти одночасно дадуть не просто оцінку спільній історії, але й дадуть оцінку теперішнім діям російського імперіалізму".

  Читайте також: У Польщі пояснили, чому Сейм ухвалив рішення про визнання Волинської трагедії "геноцидом"

  Як повідомляв 5.ua, 22 липня Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Також Сейм проголосив 11 липня національним днем пам'яті жертв цього "геноциду".

  Нагадаємо, цього року виповнюються 73-ті роковини Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України. Українці та польські історики по-різному оцінюють причини та кількість жертв Волинської трагедії. Українські історики вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тис. поляків, зазначаючи, що насправді цей конфлікт міг забрати життя максимум 30 тис. поляків. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці також гинули від рук поляків та доведений історично факт, що жорстокі вбивства польських громадян чинили працівники радянського НКВС під виглядом ОУН-УПА.

  Попередній матеріал
  Зустріч прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань – завершено
  Наступний матеріал
  Луценко призначить нового прокурора Запорізької області вже завтра

  У МЗС Польщі розповіли про формат відносин з Україною у контексті Волинської трагедії

  Україна і Польща проведуть спільні історичні дослідження Волинської трагедії

  Сироїд: Поляки шкодують про ухвалення заяви Сейму щодо Волинської трагедії

  Верховна Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії

  Президент Порошенко та Анджей Дуда узгодили дії задля вирішення питання Волинської трагедії

  5 канал - трансляція наживо