vremya4e.com

У МЗС Польщі розповіли про формат відносин з Україною у контексті Волинської трагедії

  Зокрема, західні сусіди наголосили на негативному ставленні до спадщини УПА та "культу Бандери"

  У відносинах між Україною і Польщею потрібно прагнути до правди і з’ясування усіх складних моментів. Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Ян Дзєдзічак під час брифінгу після першого засідання новоствореної Ради історичної дипломатії Польщі, інформує польське видання wPolityce.pl.

  "Cьогодні Україна після подій на Майдані, з початку, а, можливо, насправді і вперше після 1991 року, визначає своїх героїв, створює певне бачення, навколо якого хоче будувати свою державність, свій етнос...Якщо б цей переказ будувався на культі Бандери й УПА, то відносини між нашими суспільствами не були б такими, якими ми б цього хотіли", - зазначив Дзєдзічак.

  Крім того, він підкреслив, що гарні відносини між Польщею та Україною необхідні, оскільки українці - "наші дуже важливі сусіди, і ми бачимо дуже великий потенціал дружби".

  Як зазначається, у липні в Польщі створили Раду історичної дипломатії з метою поширення за кордоном інформації про польську історію і підготовки пропозицій та рекомендацій для польських дипломатичних установ за кордоном.

  Як відомо, Україна і Польща проведуть спільні історичні дослідження Волинської трагедії.

  Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої".

  Як повідомляв 5.ua, 8 вересня Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії й закликала польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові відносин. 

  Попередній матеріал
  Прокуратура затримала військового, який торгував зброєю і боєприпасами
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі невідомі в масках з ножем пограбували ломбард

  У Польщі пояснили, чому Сейм ухвалив рішення про визнання Волинської трагедії "геноцидом"

  Україна і Польща проведуть спільні історичні дослідження Волинської трагедії

  Верховна Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії

  Польща ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії