суд у справі Майдану
суд у справі Майдану 5 канал

Засідання у справі Майдану без беркутівців: суд відсторонив нову групу прокурорів – подробиці

Читайте по-русски
Вперше за майже 5 років судового процесу у справі ексберкутівців лава підсудних – порожня

Нову групу прокурорів у справі 5-х ексберкутівців відсторонили від обов'язків. Відвід задовольнив суддя Святошинського райсуду Києва. Про це клопотали адвокати та родичі Героїв Небесної Сотні. Вони вважають цих прокурорів упередженими. Адже, саме коли вони почали опікуватися справою, обвинувачених обміняли. Це було перше засідання після цього обміну. Про нього розповість Олена Соловйова.

Вперше за майже 5 років судового процесу у справі ексберкутівців лава підсудних – порожня. Натомість – ущент заповнена зала. Родини Героїв Небесної Сотні – вже котрий рік поспіль добиваються правосуддя.

"Мого сина вбили останнім, снайпер у нього вистрілив – за що? За те, що він спасав, допомагав. Там був вбивця мого сина – його випустили, чому не покарали? Хай його міняють на тисячу полонених, але я хочу, щоб він поніс покарання в моїй державі", – наголосила мати Героя Небесної Сотні Володимира Мельничука Надія Мельничук.

"Конкретно знаю, що куля, випущена зі зброї Зінченка, застрягла під лопаткою в тілі мого сина, і я дивилася на це бидло 6 років підряд, він тільки голову опускав, але совісті в них немає", – переконує мати Героя Небесної Сотні Максима Шимка Зоя Кузьменко.

Про те, що судити нікого, у Святошинському суді дізналися зі ЗМІ.

"Жодної офіційної інформації з цього приводу, принаймні до заходу в дане приміщення – не отримували", – заявив головуючий суддя Сергій Дячук.

"Наші клієнти покинули СІЗО та залу Апеляційного суду під державним примусом. У нас немає інформації з приводу того, де вони перебувають і в яких умовах", – сказав адвокат ексберкутівців Олександр Горошинський.

Адвокати переконані, без підсудних продовжувати розгляд – неможливо. Однак суд до вирішення цього питання не дійшов. Як пріоритетне – розглянули заяву про відвід нової групи прокурорів, про який клопотала адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. За її словами, в Апеляційному суді перед обміном нові прокурори, призначені в останній момент, діяли упереджено і фактично сприяли звільненню беркутівців. А старий склад обвинувачення тоді усунули.

"Процесуальна поведінка цих прокурорів в даному процесі обумовлена вказівками, отриманими від сторонніх осіб, що вони не приймають самостійних процесуальних рішень. Виконують позапроцесуальні вказівки генпрокурора, отримані від президента, на якого тиснули посадові особи РФ", – зауважила адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська.

"Вказана група прокурорів є співучасниками цього злочину і безпосередніми виконавцями. Тому мною подана заява про злочин до ДБР", – сказав адвокат родин героїв Небесної Сотні Віталій Тітич.

Півтори години в нарадчій – і суд відвід прокурорів погоджує. Ба більше, заявляє обурення. Зокрема, через заяви ГПУ, що Феміда після обміну має заочно судити обвинувачених.

"На сайтах органів дозволяють собі прогнозувати і вказувати, як має діяти суд. Такого права не має ані ГПУ, ані Офіс генпрокурора, ані інші посадовці, не зважаючи на їхній статус", – переконує головуючий суддя Сергій Дячук.

Рішення суду про відвід нової групи прокурорів – лише пів діла, заявляють адвокати родин Небесної Сотні. Вимагатимуть, щоби до справи повернули попередній склад обвинувачення.

"Ми будемо вимагати повернення старих прокурорів – Доньскього, Зонського і Сімонова", – повідомив син Героя Небесної Сотні Василя Аксеніна, голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Юрій Аксенін.

"Це єдині 3 людини в ГПУ, які цю справу вели з початку, які її знають", – переконує Закревська.

Наступний склад обвинувачення матиме 2 місяці на ознайомлення з матеріалами справи. До її розгляду повернуться вже 17 березня. Тим часом адвокати родин Небесної Сотні закликають владу усунути прогалини в нинішньому законодавстві, які нині ставлять під сумнів можливість ефективного заочного засудження винних.

"Те законодавство, яке є, – Процесуальний кодекс – воно плутане, суперечливе, цим буде користуватися захист", – упевнений адвокат Віталій Тітич.

5-х ексберкутівців – Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Олега Янішевського і Сергія Тамтуру звинувачували в розстрілах 48-ми Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності. Йдеться про події на Інститутській 20 лютого 2014 року. У грудні фігурантів відпустили під особисте зобов'язання. 29 грудня їх обміняли у межах домовленостей між Україною та Росією.

Олена Соловйова, Анна Несевра,  "5 канал"

 

Попередній матеріал
Відбір на посаду голови Нацслужби здоров'я: на другому етапі обрали трійку кандидатів – включення
Наступний матеріал
Предстоятель ПЦУ розказав, чи спілкується із Зеленським
Loading...

РФ порушила умови обміну "всіх на всіх", а поплічники Януковича закликають до "полювання" на майданівців – "ЄС"

"Росія забрала "своїх": Бутусов опублікував детальний перелік злочинців, яких передала Україна, і що вони вчинили

"Правосуддя в заручниках бажань Росії": низка ГО засудили обмін ексберкутівців

Беркутівці, терористи і вбивці: кого Україна віддала в обмін на своїх полонених

В ОРДЛО передали ексберкутівців і бразильця Лусваргі – адвокат

Зеленський кричав "де розслідування по Майдану", а тепер на них поставимо крапку – політтехнолог