newseek.org

"Правосуддя в заручниках бажань Росії": низка ГО засудили обмін ексберкутівців

  Читайте по-русски
  Організації впевнені, що ці дії чинної влади руйнують залишки довіри до органів правосуддя

  Українське правосуддя не може бути заручником бажань Росії – на цьому наголошується у зверненні низки громадських і правозахисних організацій, яке опублікувала на своєму сайті Transparency International.

  Внесення ексберкутівців до списків на обмін – назвали політичним рішенням. А заміну прокурорів у справі та очевидний тиск на слуг Феміди під час засідання Апеляційного суду, який вирішив відпустити колишніх спецпризначенців – величезною загрозою для системи правосуддя та верховенства права.

  "Ми стали свідками того, як різко та очевидно система правосуддя підміняє закон політичним рішенням. Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти", – наголошують правозахисники.

  Організації впевнені, що ці дії чинної влади руйнують залишки довіри до органів правосуддя та насамперед до останніх спроб реформувати прокуратуру і судову систему. Підписанти вимагають від влади знайти правовий спосіб урегулювання ситуації та забезпечити незалежність прокуратури та судів.

  До заяви приєдналися: Адвокатська дорадча група, Центр протидії корупції, Transparency International Ukraine, Автомайдан, Центр політико-правових реформ, Центр громадського моніторингу та досліджень, Центр економічної стратегії, StateWatch, Фундація DEJURE, Рух ЧЕСНО, Лабораторія законодавчих ініціатив, Інститут законодавчих ідей, БФ "Восток-SOS", ACREC, ГО "Правозахисна ініціатива", ОПІРОРГ, ГО "Школа Медіапатріотів", Львівський регуляторний хаб, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО)/

  Нагадаємо, адвокат Валентин Рибінпідтвердив, що в ОРДЛО передали ексберкутівців і бразильця Лусваргі.

  Попередній матеріал
  "Ми надовго не прощаємося. Це наша земля" – сильна промова звільненого із полону Савіна
  Наступний матеріал
  "Дивна заява Меркель і Макрона": Єлісєєв нагадав, після чого буде відновлена довіра до РФ
  Loading...