Активісти згортають акцію протесту під СІЗО
Активісти згортають акцію протесту під СІЗО 5 канал

Ексбекрутівці загадковим чином виїхали з Лук'янівського СІЗО – активісти згортають акцію протесту

Читайте по-русски
Коли саме колишніх спецпризначенців вивезли і як – достеменно невідомо

Попри усі блокування СІЗО – ексберкутівці, обвинувачені у вбивствах учасників Революції Гідності, таки виїхали із СІЗО для обміну. Про це повідомила депутатка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар. Активісти, які від учора закривали в'їзди-виїзди зі столичного Лук'янівського слідчого ізолятору, заявили, що завершують акцію протесту. Кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко перебуває під стінами СІЗО.

Акція під Лук'янівським СІЗО вже завершилася. Учасники навіть розібрали імпровізовані барикади і потроху розходяться. Близько 12-ї сюди прибула депутат від "ЄС" Вікторія Сюмар, яка намагалася поспілкуватися з черговим офіцером. Зрештою їй це вдалося.

Коли повернулася до журналістів, то розповіла: "Утримуваних осіб на території СІЗО станом на зараз немає. А після рішення суду відпустити ексберкутівців під особисте зобов'язання – їхнє утримування було б незаконним. Тому, з цього робимо висновок, що вони, найімовірніше, зараз є в процесі обміну або їх вже обміняли. Оцінки щодо обміну ми можемо давати дуже різні. Але очевидно, що це правовий і політичний нонсенс – віддавати терористичним організаціям своїх громадян, яких підозрюю у вчинення важкого злочину – без рішення суду".

Коли саме ексберкутівців вивезли і як – достеменно невідомо. Сюмар припустила, що це могло відбутися одразу після рішення суду. Або на момент винесення рішення суду вони могли не перебувати у Лук'янівському ізоляторі, а знаходитися, скажімо, у сусідньому із засіданням приміщенні. Враховуючи, що спецпризначенці вмикалися у режимі відеоконференції – однозначно з'ясувати, де вони були, доволі важко.

Нагадаємо, раніше адвокат ексберкутівців Ігор Варфоломєєв заявив, що обвинувачуваних Янішевського, Зінченка та Аброськіна, які перебували під вартою, – таки вивезли з Лук'янівського СІЗО.

Попередній матеріал
Передані представникам "ЛНР" особи вирушили на окуповану територію – відео
Наступний матеріал
"Небесну Сотню вбили ще раз": у Львові розпочалися акції протесту через обмін ексберкутівців
Loading...