Суд відпустив ексберкутівців з-під варти
Суд відпустив ексберкутівців з-під варти 5 канал

Суд відпустив ексберкутівців з-під варти: як проходив процес – сюжет

Читайте по-русски
Родичі на засіданні так і не почули відповіді на запитання – яким чином п'ятеро обвинувачених у масових розстрілах пов'язані із обміном утримуваними особами

Попри рішення суду відпустити ексберкутівців, підозрюваних у вбивстві учасників Революції Гідності, – судовий розгляд у їх справі буде тривати й надалі. Принаймні, на такий план розраховують у Генеральній прокуратурі. Заявили, що колишні силовики матимуть з'являтися за першим викликом до суду, а якщо це рішення не буде виконане – їх оголосять у розшук і згодом розпочнуть заочне кримінальне провадження. Як відбувалося учорашнє засідання в Апеляційному суді столиці — у сюжеті.

Суботнє засідання починається зі зміни прокурорів. У залі суду одночасно перебувають дві групи прокурорів. Ті, хто вів справу 6 років. І нові, яких напередодні призначив генпрокурор Рябошапка.

"Ми з'явилися для виконання своїх повноважень. Відповідним чином, враховуючи цю постанову, ми втрачаємо повноваження прокурорів у цьому кримінальному провадженні. І з вашого дозволу ми покинемо судове засідання", – зауважує прокурор зі старої групи Яніс Симонов.

Нові – залишаються. Їхні ж попередники вибачаються перед родинами Героїв Небесної Сотні.

"Ми б хотіли вибачитись перед потерпілими та судом за цю ситуацію. І сказати, що все це дуже і дуже соромно", – наостанок зізнається Олексій Донський.

Щойно прокурори залишають судову залу, представники потерпілих заявляють про відвід новопризначених прокурорів.

"Я заявляю цей відвід з тих підстав, що вони не мають цих повноважень, вони, можна сказати, присвоїли собі повноваження представляти державне обвинувачення у даному судовому засіданні і взагалі в цій справі", – наголошує адвокатка Олена Сторожук.

Її підтримує і адвокатка Євгенія Закревська: "Я також заявляю відвід прокурорам. Вчора весь день, весь судовий день, до кінця судового засідання, зазначені прокурори приймали участь і повністю погоджувалися в усіх питаннях зі стороною захисту обвинувачених".

Утім, ці аргументи суддів не переконали – відвід не задовольнили. Після цього суд починає розглядати апеляційну скаргу.

Двоє обвинувачених ексберкутівців – Олександр Маринченко та Сергій Тамтура – просять не брати до уваги аргументи адвокатів родин Небесної Сотні. Ще троє – Зінченко, Аброськін та Янішевський – беруть участь у засіданні в режимі відеоконференції з СІЗО.

Далі судді слухають захисників обвинувачених. Позицію захисту підтримують нові представники обвинувачення. Сергій Куций зачитує лист генпрокурора Рябошапки про скасування запобіжного заходу для беркутівців – за домовленостями між Україною та Росією.

Родичі, присутні на засіданні, намагаються з'ясувати, яким чином п'ятеро обвинувачених у масових розстрілах під час Революції Гідності – пов'язані із обміном утримуваними особами. Це запитання залишається без відповіді.

Години очікування. Нарешті судді виходять з нарадчої кімнати, щоб оголосити рішення. І зала заповнюється криками "Ганьба!"

Валерія Павленко, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Українських бранців почали доправляти на КПВВ для обміну – ЗМІ
Наступний матеріал
Прокурори стали адвокатами обвинувачених – правозахисниця про суд над беркутівцями
Loading...

Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців – Рябошапка змінив групу прокурорів (оновлено)

"Це куртка бренду BMW": адвокат ексберкутівця Аброськіна прокоментував його появу в куртці з прапором РФ

"Підготовка до обміну?": ексберкутівець Аброськін з'явився на суд із російським прапором на плечі – включення

Навіщо Росії ексберкутівці – експерт-міжнародник про підступний план РФ щодо обміну

Справа Майдану: Закревська подала клопотання в Апеляційний суд щодо можливого "таємного" засідання

Зрада скасовується – поки що: у суді не підтвердили обміну ексберкутівців у РФ – подробиці