У київському апеляційному суді розглядають скаргу ексберкутівців на запобіжний захід
У київському апеляційному суді розглядають скаргу ексберкутівців на запобіжний захід "5 канал" / Леся Головата

Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців – Рябошапка змінив групу прокурорів (оновлено)

Читайте по-русски
Під час розгляду апеляційної скарги колишніх беркутівців із так званої "чорної роти" можуть звільнити з-під варти

Із запізненням на годину розпочалося засідання Апеляційного суду у справі колишніх беркутівців.

Як передає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата, із підсудних у залі присутній лише Сергій Тамтура, який оскаржує домашній арешт. Адвокати Олександра Маринченка, якому 19 грудня змінили утримування під вартою на цілодобовий домашній арешт, пояснили – підсудний оскаржує запобіжний захід, але аби його не порушити, він залишився вдома.

Троє інших – Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін – беруть участь у режимі відеоконференції із СІЗО. До суду вони відмовилися їхати, щоби "уникнути провокацій".

У Павла Аброськіна на правому плечі – російський триколор
У Павла Аброськіна на правому плечі – російський триколор"5 канал" / Леся Головата

Водночас у Шевченківському районному суді Львова родичі Героїв Небесної Сотні очікують на зв'язок із київським судом. Будуть подавати клопотання, щоб бути присутніми дистанційно. Як уточнює кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула – прийшло близько 20 людей.

Оновлено 13:42. Прокурори вважають, що не можна продовжувати розгляд справи, якщо відсутній апелянт Маринченко.

Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців
Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців"5 канал" / Леся Головата

13:55. Важливий момент – свої апеляції Тамтура та Маринченко через адвокатів подали лише сьогодні вранці.

14:09. Понад три десятки потерпілих – родичів Героїв Небесної Сотні – подали клопотання про особисту участь або в режимі відеоконференції в цьому засіданні. Зі слів адвоката Євгенії Закревської, суд повинен забезпечити їм як стороні процесу таку можливість. Тому захисники потерпілих теж вважають, що засідання необхідно відкласти. До зали суду прибули вісім найближчих родичів загиблих 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців
Засідання Апеляційного суду у справі ексберкутівців"5 канал" / Леся Головата

17:55. Після кількагодинної перерви засідання поновилося. Стало відомо, що ГПУ змінила групу прокурорів. Водночас прокурори, які досі вели це кримінальне провадження у Святошинському суді – про постанову генпрокурора Руслана Рябошапки нічого не знали. Тож Олексій Донський попросив час для ознайомлення із постановою, аби впевнитися, що її підписав саме очільник ГПУ.

Колегія суддів допустила обидві групи прокурорів, а хто наділений повноваженнями – мають з'ясувати самі прокурори.

19:31. Захисниця родин Небесної Сотні Олена Сторожук оголошує відвід головуючій судді, бо вважає її упередженою.

20:37. Колегія суддів відхилила клопотання захисту про відвід головуючої судді, після чого засідання продовжилося. Сергій Тамтура попросив продовжити розгляд без нього через умови домашнього арешту, за якими о 22:00 він має бути вдома.

Прокурор Олексій Донський зазначив, що участь у судовому засіданні не є порушенням умов домашнього арешту.

Представник потерпілих Євгенія Закревська запропонувала оголосити перерву до ранку, аби і Тамтура, і потерпілі могли взяти участь у розгляді апеляційної скарги. Із пропозицією погодилися, тож у засіданні оголосили перерву до 10:00 суботи, 28 грудня.

Нагадаємо, напередодні адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська повідомила "5 каналу", що окремі потерпілі у справі розстрілу учасників Революції Гідності вимагатимуть можливості бути присутніми на засіданні у режимі відеотрансляції, позаяк під час розгляду апеляційної скарги колишніх беркутівців із так званої "чорної роти" можуть звільнити з-під варти. Найімовірніше – для обміну бранцями. До цього суд відпустив із-під варти під домашній арешт Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру, які також фігурують у справі. 19 грудня спроба змінити запобіжний захід для колишніх спецпризначенців у Святошинському суді провалилася. Тепер це рішення може бути переглянуте.

Попередній матеріал
"Вона найрідніша": на Черкащині школа опинилася на межі закриття – що обіцяють місцеві чиновники
Наступний матеріал
Окраса балу – офіцерський вальс: як у Маріуполі армійці 503-ї ОБМП організували альтернативу корпоративу
Loading...