Магазин, продукти, карантин, 'Ашан'
Магазин, продукти, карантин, 'Ашан' 5 канал

Закупи в умовах карантину: як дотримуються правил у столичному гіпермаркеті "Ашан" – репортаж

Читайте по-русски
Поміж рядів наявність маски вже не контролюють. Та й дистанції тут дотримуються не всі

Журналісти "5-го" продовжують рейди торговельними мережами. Ми перевіряємо, як вони виконують вимоги влади щодо дотримання карантину. Цього разу кореспонденти завітали до одного зі столичних гіпермаркетів мережі "Ашан". Олена Соловйова про шопінг в умовах карантину далі.

Багажник автівки киянина Валентина – під зав'язку. Чоловік зізнається: з покупками старався не для себе. Це замовлення одразу кількох родин, де є пенсіонери.

"Це моєї дружини батьки, і друге – це сусіди, яким уже більше 70 років, тому оскільки я знаходжуся поруч, я їм допомагаю", – розповів киянин.

Такі масштабні закупівлі у Валентина – щотижня. А от це подружжя із настанням карантину вилазки за продуктами скоротили. У візку, кажуть, лише необхідний мінімум. У крайнощі із запасами не впадав і Олександр.

"Дещо подалі на полочку відкладу, дещо в морозилку покладу, а дещо на зараз. Я не піддаюся паніці", – переконує Олександр.

Чоловік ділиться враженнями від шопінгу в умовах карантину.

"Усі заходять у масках, я не бачив, щоб когось не пустили або хтось із відвідувачів був у магазині без маски", – каже чоловік.

Чи це справді так – хочемо переконатися на власні очі. Всередину заходимо уже без професійної камери. І задля експерименту – без маски. І одразу ж на підході до торговельної зали – отримуємо зауваження.

Провокація не вдалася, на вході охорона попросила маску одягнути. Температуру теж вимірювали, щоправда – тільки за бажанням.

Очистити совість і почути про заповітні 36,6 можна біля спеціальної стійки на вході. Проте перевіряють далеко не всіх, про це доводиться просити. А от кількість відвідувачів контролюють завзятіше. Одночасно робити покупки тут можуть не більш як 1183 людини, інформує табличка на вході. Для підрахунку винайшли власне ноу-хау. Рахують кришками від пляшок.

Для новоприбулих – пляшка з антисептиком. Для непідготовлених – одноразові маски. Цьому покупцеві вони у пригоді не стали.

Поміж рядів наявність маски вже не контролюють. Та й дистанції тут дотримуються не всі. Особливо людно у відділі круп. Дефіцитна гречка – і досі нарозхват.

Стрімко порожніють полиці з рисом. А комусь більше до смаку макаронні вироби.

Рушаємо на пошуки інших дефіцитних товарів – масок та антисептиків. У відділі медицини знаходимо лише один атрибут карантину – рукавички. А от антисептиків і слід прохолов. Немає навіть цінників.

Співробітники тут і справді – скрізь у масках. Але то лише на перший погляд. Поміж рядів зустрічаємо чимало порушників карантинного дрес-коду.

Коли з'являться антисептики і чому продавець без маски – поставити ці одвічні запитання мережі намагався і "5 канал", проте відповіді на запит наразі не отримав.

Олена Соловйова, Ігор Костюк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Заходи з протидії поширенню інфекції COVID-19 – брифінг МОЗ
Наступний матеріал
В Україні 549 інфікованих коронавірусом
Loading...

Коронавірус у Швеції: як живе країна в умовах епідемії – включення

Часник – 160 грн, імбир по 300: журналісти "5-го" з'ясували, чому здорожчали продукти – репортаж

"Епіцентр" під час карантину: як працює магазин і чи виконують правила

У Києві в магазини не пускатимуть без маски: правила посилили і для персоналу

Дефіциту немає, а ціни зросли: у Рівному люди стоять у черзі, щоб зайти в магазин

У магазинах та аптеках Києва запроваджують додаткові обмеження на кількість відвідувачів – Кличко