Ірина Геращенко
Ірина Геращенко фото Європейська солідарність

Захистити українського воїна – Ірина Геращенко озвучила позицію "ЄС" щодо закону про мобілізацію

Читайте по-русски
Також пресслужба партії "Європейська Солідарність" опублікувала інфографіку

Співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко під час брифінгу розповіла, які норми будуть принциповими для депутатів фракції під час другого читання законопроєкту про мобілізацію. Вона також зазначила – перед голосуванням за цей вкрай чутливий для суспільства закон важливо почути публічну позицію президента і верховного головнокомандувача Володимира Зеленського. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Якою є позиція "Європейської Солідарності" щодо мобілізації? Ми щодня спілкуємося з військовими. Ми відвідуємо як прифронтові, так і деокуповані території, і прикордонні території. Понад 2500 наших партійців воюють на найгарячіших лініях з першого дня війни. Для нас дуже важливим є питання демобілізації. Ми наполягаємо на тому, щоб закон про мобілізацію встановлював чіткий термін служби – 36 місяців", – сказала Геращенко.

Народна депутатка зазначила: "Військові говорять, що коли ти знаходишся на Бахмутському, Авдіївському напрямку, на найважчих напрямках, навіть це надзвичайно важка історія і робота. Але 36 місяців – і потім не від рішення Ставки, не від настрою чи погоди має залежати питання демобілізації. А має бути протягом одного місяця звільнення військовослужбовців без додаткових умов".

"Має бути дуже чітко продуманий термін ротації. Наприклад, 10 гірсько-штурмова бригада понад 2 роки знаходиться на Бахмутському напрямку без жодної ротації. А є підрозділи, які навпаки весь цей час знаходилися в тилових регіонах і жодного разу не були долучені до бойових дій. Це несправедливо і неправильно, тому питання ротації має бути чітко визначено в новому законі про мобілізацію", – зауважила Геращенко.

Співголова фракції "ЄС" сказала: "Ми пропонуємо надати відпустку до 6 місяців для тих, хто служив понад два роки. Очевидно, що закон про мобілізацію має відповідати питанню справедливості. Ми вважаємо, що має бути мотивація – через навчальні центри, тренінги, коли людина знає, що її мобілізували і вона підготовлена, готова воювати. Це має бути і правильне фінансове забезпечення, і рекрутинг. Ми вважаємо, що саме рекрутингу має бути присвячена серйозна робота державного апарату, інформаційна робота і в першу чергу робота з забезпечення. Тому рекрутинг – важлива складова мобілізаційної кампанії".

За її словами, особливу увагу потрібно приділяти питанню фортифікацій.

"І тому в законі про мобілізацію особливий блок потрібно присвятити посиленню інженерних військ", – вважає Геращенко.

Вона також зауважила на необхідності скасувати 100%-ву бронь для силових структур.

"Якщо у нас сьогодні є 50% броні для державних установ, то ми наполягаємо на тому, щоб у силових структурах також не було 100%-ої броні, щоб там також була визначена бронь 50%. Силові структури, де як правило працюють чоловіки, які мають відповідний військовий вишкіл, мають сьогодні і захищати державу на фронті", – сказала переконана народна депутатка.

Геращенко наголосила: "Ми вважаємо, якщо президент відмовився подавати такий законопроєкт, якщо він відмовився зустрітися з фракціями і пояснити свою позицію, перед голосуванням уже в другому читанні має бути чітко висловлена позиція президента України як верховного головнокомандувача по закону про мобілізацію".

Читайте також: у такі страшні для країни дні парламент має бути на робочому місці – Геращенко.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

 

 

 

Попередній матеріал
Скільки тисяч вибухонебезпечних предметів знайшли на Миколаївщині, як триває розмінування угідь – сюжет
Наступний матеріал
Атака по аеродрому "Морозовськ": Україна, імовірно, також застосує БПЛА, що зможуть атакувати Урал – сюжет
Loading...
Порядок мобілізації, підготовки та проходження ВЛК – усе про чинні норми призову до війська

Порядок мобілізації, підготовки та проходження ВЛК – усе про чинні норми призову до війська

Мобілізація з 25, а не 27 років: Зеленський підписав закон

Мобілізація з 25, а не 27 років: Зеленський підписав закон

Розгляд у залі може затягнутися на тижні: комітет Ради опрацював усі правки до законопроєкту про мобілізацію – сюжет

Розгляд у залі може затягнутися на тижні: комітет Ради опрацював усі правки до законопроєкту про мобілізацію – сюжет