Прямий
Прямий Телеканал "Прямий"

"Захисти свободу слова!": під будівлею Нацради з питань ТБ відбулась акція на підтримку телеканалу "Прямий"

  Читайте по-русски
  Із наступу на свободу слова починається побудова авторитарної держави, наголошує нардеп Володимир В'ятрович

  Під будівлею Національної ради з питань телебачення та радіомовленні відбулась акція "Захисти свободу слова! Влада знищує опозиційне радіо "Прямий FM". Учасники наголошують: сьогоднішнє засідання (3 вересня – ред.), на якому планується безпідставно позбавити ліцензій на мовлення ресурсу – це частина плану на знищення опозиційного ЗМІ. Про це повідомляє "Прямий".

  Генеральний продюсер цього телеканалу Світлана Орловська зазначила, що не очікує на позитивне рішення Нацради, адже системний тиск на канал триває давно.

  "Це вперше за цю історію Нацради виноситься подібне рішення щодо анулювання усіх ліцензій, тому що були аналогічні питання, і тоді проєкти рішень щодо анулювання не виносилися… виключно санкції у вигляді попереджень. Тобто якась особлива увага до "Прямого". І тоді не вистачило голосів, і знову вже у вересні вони виносять це питання, ще й переносять засідання", – повідомила вона.

  "Дуже важлива ситуація по телеканалу "Прямий" і по радіостанціях, тому що ми бачимо системний наступ на "Прямий". І "Державне бюро репресій" ним займається – це те, що я озвучував вчора інформацію (вона повністю зараз підтверджується) що є команда з Офісу президента системно давити "Прямий", і зараз підключається Нацрада з питань телебачення і радіомовлення", – сказав народний депутаті з фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

  Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович зазначив, що атака на "Прямий" відбувається за його проукраїнську і проєвропейську позицію.

  "На жаль, українське інформаційне поле значною мірою окуповане РФ, маємо великий вплив російських телеканалів і радіо в українському інформаційному полі… І, на жаль, не так багато телеканалів, які справді говорять українським голосом до українського глядача, і серед них – телеканал "Прямий". Я думаю, що одна з причин атаки на цей телеканал – його опозиційний характер, проукраїнський характер, його проєвропейський характер", – сказав В'ятрович.

  "Наше завдання – стримати цей наступ, зберегти цей телеканал, тому що ми розуміємо, що з наступу на свободу слова починається побудова авторитарної держави. В Україні неодноразово були такі спроби, особливо за Януковича, нам вдалося її відстояти. Я переконаний, що будемо відстоювати і зараз. Попри те, що влада використовує всі можливі інструменти, ДБР, Нацраду – орган, який мав би бути незалежним, зараз значною мірою сформовано з людей із середовища Володимира Зеленського. Але ми маємо потужне громадянське суспільство, політичні сили, які готові захищати демократію, серед них "Європейська солідарність". Очевидно, що ми не попустимо такого роду важливі речі і будемо відстоювати і "Прямий" і свободу слова загалом", – запевнив Володимир В'ятрович.

  Попередній матеріал
  Під загрозою "безвіз": посли G7 та ЄС попередили владу України щодо обрання нового чільника САП
  Наступний матеріал
  Кабмін виділив кошти на централізовану закупівлю препарату "Ремдесивір" для лікування COVID-19
  Loading...