Головний військком Львівської області Олександр Тіщенко в інтерв'ю ТСН розповів про подальше вручення повісток чоловікам після продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.
16 листопада Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації до 19 лютого 2023 року. При цьому, військове керівництво не оголошувало про нові зміни у мобілізації чоловіків та жінок цієї зими.
За словами Тіщенка, уповноважені від центрів комплектування продовжуватимуть роздавати повістки в громадських місцях. Такі заходи проводяться у місцях найбільшого скупчення людей – на вокзалах, міських площах чи людних вулицях, у торгових центрах тощо.
"Ці заходи планувались якраз для того, щоб виявити чоловіків, які не стали на військовий облік. Якби наші громадяни не порушували законів, потреби б у таких заходах не було. Та, на превеликий жаль, таким чином деякі особи пробують ховатись від виконання свого конституційного обов'язку", – пояснив військком.
Зазначається, що роздача повісток на вулицях – крок, обмежений законодавством. Зараз це здійснюється для впорядкування даних та організації зрозумілої бази інформації, а мобілізувати усіх підряд не збираються.
"Нам не потрібно вже і всіх до війська, нам потрібні фахівці, які затребувані зараз. Тому, якщо не буде іншого законодавчого інструменту для впорядкування обліку, нам доведеться і надалі проводити заходи оповіщення та уточнення даних в людних місцях. Ну і додам, що мобілізаційні заходи, зокрема, оповіщення військовозобов'язаних, будуть проводитися за необхідності і впродовж дії воєнного стану", – підкреслив Тіщенко.
- Читайте також: Чи законне вручення повісток на блокпостах і заправках – пояснення від Сухопутних військ ЗСУ
Існують чотири види повісток:
- для уточнення облікових даних;
- направлення на проходження медичної комісії;
- призов на строкову військову службу(зараз не видається);
- повістка мобілізаційного розпорядження, її ще називають "явка з речами".
Скільки часу служать мобілізовані під час війни
Відповідно до статті 23 Закону України про військову службу та військовий обов'язок, військова служба триває до закінчення війни і наказу про демобілізацію.
Для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, передбачений законом, військова служба продовжується понад встановлені строки до термінів, визначених рішенням Президента України або до оголошення демобілізації, крім випадків, коли військовослужбовець має право на звільнення за законом про військову службу та обов'язок. Правила діють і для військовослужбовців, які служать за контрактом.
Раніше начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Максимів заявив, що повістку слід очікувати всім військовозобов'язаним особам чоловічої статі віком до 60 років.
Раніше юристи пояснили хто саме і де має право вручати повістки до військкомату.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Якщо в Україні і буде додаткова мобілізація, то точно не так, як на росії, – Череватий
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.