Чи законне вручення повісток на блокпостах і заправках – пояснення від Сухопутних військ ЗСУ

ЗСУ Shutterstock
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україні неодноразово з'являлися повідомлення, що чоловікам активно роздають повістки у військкомат – на блокпостах, заправках чи просто на вулиці

Особливо часто такі випадки фіксувались у західних областях.

У Сухопутних військах ЗСУ пояснили, чи законною є така роздача повісток і яка відповідальність чекає на людину за ухилення від призову. Про це пише "РБК-Україна".

Загальна мобілізація в Україні триватиме щонайменше до 23 серпня.

Як повідомили у СВ ЗСУ, вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування та керівників підприємств.

Крім того, повістки можуть вручатися посадовими особами територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці, на блокпостах.

Тобто, законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. У цьому документі вказується дата і час прибуття в територіальний центр, щоб людина пройшла медогляд.

Однак варто зауважити, що вручення повістки не обов'язково означає, що людина буде одразу призвана до війська.

Якщо людина не з'явиться на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у воєнний час, це тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень).

Крім того, ст. 336 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від призову в особливий період – позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Нагадаємо, в Україні передбачено чотири хвилі мобілізації.

Всі громадяни віком від 18 до 60 років зобов'язані з'явитися за викликом військкомату і стати на облік. Але призову підлягають не всі, а лише необхідна для ЗСУ кількість солдатів.

Перша черга мобілізації – це колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід і відслужили за контрактом або в одній з хвиль мобілізації.

Друга черга – військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Третя черга мобілізації або мобілізаційний резерв – військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу.

Четверта черга або громадський резерв – громадяни, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу.

Хто не підлягає мобілізації

Не підлягають призову на службу під час мобілізації:

  • заброньовані за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями;
  • визнані особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з наступним проходженням комісії);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, названі батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • усиновлювачі, опікуни, піклувальники, названі батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • у яких дружина (чоловік) з-поміж осіб з інвалідністю та/або один з батьків або батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I або II групи;
  • народних депутатів України.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: 

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям Слава!

Попередній матеріал
"Ніч довгих ножів" або "ГКЧП навпаки": у серпні росії прогнозують доленосні події
Наступний матеріал
Скільки триватиме загальна мобілізація в Україні та кого можуть призвати наступним – подробиці
Loading...