Голосування вибори
Голосування вибори blackseatv.com

Заборона не тільки на селфі: у поліції розповіли, чим загрожує стрім з кабінки для голосування

  Читайте по-русски
  Законом визначена заборона членам виборчих комісій та іншим особам вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця

  Робити селфі з бюлетенем, а також проводити відеотрансляцію (стрім) з кабінки для таємного голосування в день голосування, 31 березня, не можна. Таке повідомлення з'явилося на сайті Нацполіції.

  "Селфі з бюлетенем або стрім з кабінки для таємного голосування, перебування в кабінці з іншими людьми, показ будь-кому заповненого бюлетеня перед опусканням його до скриньки, інша демонстрація результатів волевиявлення у приміщенні, де проводитиметься голосування чи звітування про це іншим особам може обернутися для виборця серйозним покаранням", – йдеться у повідомленні.

  У поліції зауважили, що відповідно до ст. 159 (Порушення таємниці голосування) Кримінального кодексу України, умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  Окремо статтею 7 Закону України "Про вибори Президента України" визначена заборона членам виборчих комісій та іншим особам вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця. Зокрема, це може бути прохання або вимога показати заповнений бюлетень перед вкиданням до скриньки, незабезпечення достатньої кількості кабін або кімнат для таємного голосування чи перебування в таких приміщеннях сторонніх осіб, встановлення спеціальних пристроїв, які дають змогу контролювати волевиявлення виборців при заповненні ними виборчих бюлетенів тощо. 

  Попередній матеріал
  Український лоукостер запускає нові рейси: куди полетять літаки
  Наступний матеріал
  Як обрати університет і спеціальність: у МОН підготували спеціальний чекліст для вступників
  Loading...

  Кандидати помінялися місцями: політолог прокоментував свіжі рейтинги перед президентськими виборами

  Юлія Тимошенко "засвітила" своїх технічних кандидатів: хто у списку

  Єлісєєв: Наші партнери розуміють, що відпрацьовані в Україні методи втручання у вибори РФ застосує і на них

  Кількість безпрецедентна: стало відомо, скільки організацій спостерігатиме за виборами в Україні

  Порошенко розповів, чи існуватимуть в Україні приватні армії

  У МВС пригрозили тюремним строком за селфі у виборчій кабінці – подробиці