5 канал

Юрчишин: Для України – питання честі відповісти, що Янукович був символ корупції, яка покарана

Кошти на рахунки Януковича можна якщо не повернути, то принаймні заморозити

Важливо, щоб Україна не втратила шалені кошти, які були викрадені з бюджету корупційними шляхами. Про це в ефірі "5 каналу" заявив виконавчий директор міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency International Ярослав Юрчишин.

Ведуча попросила Юрчишина прокоментувати заяву Transparency International про відсутність прогресу в розслідуванні злочинів колишнього президента Віктора Януковича.

"Зараз є мета напередодні звіту Луценка щодо 100 днів його роботи нагадати про ключове завдання Генпрокуратури, це оперативно, але якісно підготувати до суду справи, які стосуються Януковича і так званих "персоналій санаційного списку". Ми зараз ведему активну комунікацію з нашими міжнародними партнерами, і розуміємо, що ті активи, які є заморожені за кордоном, мають всі шанси бути розмороженими, так як це було з активами Клюєва в Австрії, якщо не буде вироків чи принаймні судових процесів над фігурантами санаційного списку в Україні", – сказав Юрчишин.

Щодо Януковича, сказав він, то минулого року кейс Януковича був визнаним одним із найбільш корумпованих, тобто символом корупції, у програмі, яку проводив глобальний офіс Transparency International. "Для України питання честі відповісти, що це був символ не корупції, яка виграла, а корупції, яка покарана", – наголосив активіст.

Він також озвучив дії, які організація планує зробити у найближчий час: "Ми написали звернення до ГПУ з проханням надати інформацію, як відбуваються слідчі дії, думаю, Юрій Віталійович зробить це публічно. Так само ми консультуємося з нашими західними партнерами з пострадянського регіону, з розвинутих регіонів про процедуру боротьби з відмиванням коштів. … Для нас важливо, щоб по цих справах Україна не втратила ті шалені кошти, які були викрадені з бюджету корупційними шляхами, в переважній більшості виведені за кордон, які є заарештовані лише частково за кордоном і які в результаті обвинувальних вироків і конфіскацій можуть повернутися в бюджет і допомогти в достатньо складній соціально-економічній ситуації нашій країні".     

Як повідомляв 5.ua, в української сторони немає офіційної інформації, що громадянин Янукович знаходиться в РФ

Попередній матеріал
Матіос: Що знайшли прокурори під час обшуку у прикордонників
Наступний матеріал
Нині встановлено 1,5 тис. втручань у систему авторозподілу справ у Вищому госпсуді – адвокат
Теги:
Loading...

Луценко схвалив бажання Януковича провести очну ставку, але пропонує зробити це в Києві

Мін’юст повторно направив Росії запит на відеодопит Януковича

Військова прокуратура спіймала екс-начальника податкової міліції часів Януковича

НАБУ передало до Генпрокуратури документи ПР, які дозволять дослідити узурпацію влади Януковичем

Суд ЄС зняв санкції проти молодшого сина Януковича

Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича"