Школярі, що на день стали прикордонниками
Школярі, що на день стали прикордонниками 5 канал

"Юні друзі прикордонників": як на Черкащині 200 школярів на день стали захисниками кордону – репортаж

Читайте по-русски
Змагання проводять сьомий рік поспіль. Сюди запрошують учнів, які найкраще показали себе у шкільному предметі "Захист Вітчизни"

На один день стали прикордонниками дві сотні школярів із Черкащини. Вони вчилися виконувати завдання, які щодня постають перед військовими на кордоні – стріляти, розбирати зброю та освоювали ази слідопитства. Переймали досвід професіоналів та змагалися за звання "юні друзі прикордонників" у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України. Бачила це Яна Лимаренко.

Дві сотні школярів в Оршанці випробовують себе в ролі прикордонників. 23 команди з різних районів після шикування йдуть на військовий іспит. 16-річний Степан з Уманщини стріляє з автомата Калашникова. Каже: у школі тренувалися влучати із пневматичної зброї. Нині вже з бойового автомата влучає у мішень 7 разів.

"Як піду в армію – вже знатиму військовий крок, що правильно, це потрібно. В Україні зараз складна ситуація і потрібно її вберегти від завоювання", – вважає учасник змагань Степан Візажи.

Наступне завдання – розібрати та зібрати зброю. Учасники виконують вправу не на швидкість, а щоб навчитися і за потреби використати це в майбутньому.

"Я хочу теж поступити у військове – це моя мрія, якщо так вийде. Мій брат військовий, учився в Харкові, і я теж хотіла туди вступити", – розповідає Тетяна Остафійчук.

Ще один етап – забіг у протигазах, евакуація умовних поранених на ношах та долання смуги перешкод зі зброєю.  Після спортивних вправ учні мають скласти ще й справжній іспит зі слідознавства.

"Зрозуміло по слідах, кількості слідів і що втоптані, якщо втоптані – значить ішла більша група людей і більш втоптані – багато людей, але оманливо було те, що йшла не повна стопа", – каже Юлія Кулір. 

Змагання проводять сьомий рік поспіль. Сюди запрошують учнів, які найкраще показали себе у шкільному предметі "Захист Вітчизни".

"Навчальні збори ми проходимо в лісі, ночуємо там, кашу варимо, окопи риємо, стріляємо. Вони в нас загартовані", – переконує вчитель "Захисту вітчизни" Петро Скригун.

"Після того як вони закінчать школу – більшість піде служити у Збройних силах України, в Держприкордонслужбі, Нацгвардії і ті навички – і виконання стройових рухів на місці, практичне заняття стрільби на місці, збірка-розбірка зброї, воно їм допоможе надалі", – наголошує Валерій Хіміч, заступник начальника головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби ім.генерал-майора Ігоря Момота.

Переможці змагань отримають звання "юних друзів прикордонників".

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вміння надати домедичну допомогу демонстрували в Одесі на змаганнях "Парамедики 2019". Його учасники – фахівці екстрених служб та ті, хто пройшов спеціальну підготовку.

Артилерія Приазов'я: як українські військові на вишколі до гаубиць стали – ФОТО

Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Артилеристи, навчання у Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/
Навчання артилеристів на Приазов'ї
/

Попередній матеріал
"Але попрацюєте на рівні з нами": волонтерка запросила депутатів у селища, звідки відводитимуть сили
Наступний матеріал
Інтерв'ю з дружиною Сергія Пашинського Русланою в ефірі "5 каналу"
Loading...

Українець виборов "бронзу" на Міжнародній шкільній олімпіаді з географії в Кореї

Як креативно у школі Харкова учні намагалися привернути увагу до проблем закладу – сюжет

У новий навчальний рік – без першокласників: чому на Рівненщині в школу не набрали першачків – сюжет

День знань під захистом: СБУ та Нацполіція вперше спільно охороняють школи по всій Україні

Хвилююче та урочисте свято: перший навчальний рік стартував для 400 тисяч першачків

Школи, які допускають невакцинованих дітей, беруть на себе відповідальність за спалахи захворювання – Гриневич