korrespondent.net

ЄБРР: Новий саркофаг на Чорнобильській АЕС – подія, на яку чекає весь світ

Конструкція дасть змогу почати демонтаж 4-го енергоблоку, який вибухнув під час аварії, а також закриє старий саркофаг, якому уже 30 років

Встановлення нового покриття-арки на Чорнобильській АЕС – це подія, на яку чекають не лише в Україні, а й в усьому світі. На цьому наголосив директор відділу ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку Вінс Новак.

Він прибув до Києва на фінал спорудження Арки. Заходи у зоні відчуження мають відбутися вже у вівторок, 29 листопада. Новак наголосив, що нове покриття, так званий безпечний конфайнмент, є унікальним технологічним досягненням, яке дасть можливість проводити неможливі раніше роботи на Чорнобильській АЕС і довкола неї.

"Найбільша зміна, з нашого погляду – це те, що новий безпечний конфайнмент за умов повного функціонування насправді захистить довкілля і людей. А також дасть змогу українській владі зробити те, що не можна було робити раніше – через високий ризик. І ми вже  чули, що міністерство екології має чіткі плани робіт у Зоні відчуження. І це не лише спорудження там сонячних батарей, а й інші проекти", – заявив Новак.

Конструкція дасть змогу почати демонтаж 4-го енергоблоку, який вибухнув під час аварії, а також закриє старий саркофаг, якому уже 30 років. Арка краще захищатиме довкілля на найближче століття. Саме стільки, за оцінками експертів, вона має прослужити.

Попередній матеріал
Оманлива тиша: захисники Троїцького кажуть, що бойовики готуються до нових атак
Наступний матеріал
Денисенко: Усі надії на Луценка - відео

Висока ціна за потужність: Річниця запуску сумнозвісної Чорнобильської АЕС

Заповідник та наукові дослідження у Чорнобилі: Президент підписав природоохоронний закон

Пожежу в чорнобильській зоні відчуження нарешті загасили – ДСНС

Чорнобильська зона: історія та сучасність

ООН проведе засідання, приурочене до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Еколог: В Чорнобильській зоні 40% території не відстежуються – ні веж, ні техніки для гасіння пожеж нема

30-річчя Чорнобильської трагедії: ліквідатори вшанували пам'ять загиблих