Микола Семена в ефірі програми 'ІнфоДень'
Микола Семена в ефірі програми 'ІнфоДень' 5 канал

Якщо знімають судимість, ти все одно лишаєшся у переліку терористів – Семена про життя в окупованому Криму

Читайте по-русски
За словами журналіста, у ЗМІ на півострові є список людей, яких треба хвалити, і подій, яких не можна згадувати

Колишній політв'язень, журналіст Микола Семена в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" розповів про життя в окупованому Криму.

"Сама атмосфера в Криму дуже сильно змінилася, порівняно з тим часом, коли це було при Україні. Зараз люди не довіряють один одному. Вони не можуть вільно говорити у трудовому колективі, бо там обов'язково виявляється якийсь шпигун, який обов'язково донесе, хто там дуже вільнодумствує", – сказав Семена.

Він додав: "Над кожною редакцією є куратор від спецслужби, який вказує головному редактору, що писати і як. У кожному номері, випуску треба 3-4 рази хвалити нинішнє керівництво, у тому числі президента, главу Криму, спікера тощо. Є цілий список людей і подій, яких треба хвалити, і такий ж список, про що не можна говорити і згадувати. Зараз навіть розмови на кухні – це дуже проблематична ситуація".

"У російській ситуації виявляється, якщо навіть суд знімає з тебе судимість і припиняє випробувальний термін, ти все рівно не стаєш вільним. Лишаєшся в базі даних, у так званому "перечне терористов и экстремистов действующих", який складає Росфінмоніторинг. Цим людям заборонені всякі фінансові відносини. Нема чого ходити у банки, на пошту. Навіть було таке, що ми з дружиною пішли до нотаріуса, але в нього в комп'ютері, при введені мого прізвища, спливла інформація, що я занесений у список Росфінмоніторингу, а тому обмежений у правах", – розповів журналіст.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, український журналіст Микола Семена, якого незаконно засудили у Криму, повернувся до Києва. Російська влада звинувачувала його в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. 22 вересня 2017 року так званий суд окупованого Сімферополя засудив журналіста до 2,5 років умовно.

Попередній матеріал
Зеленський звернувся до українців через сутички в Нових Санжарах
Наступний матеріал
"Профани, дебіли та клоуни": як Кабмін звітував за 5 місяців роботи та що говорили нардепи
Loading...

Микола Семена про життя, роботу та суди в окупованому Криму – "ІнфоДень"

В анексованому Криму прокоментували стан затриманих українських рибалок

Суд окупантів арештував українських рибалок, яких напередодні захопили російські силовики – подробиці

Захоплення українських рибалок в Азовському морі – прокуратура Криму відкрила справу

Мінливий депутат від "СН" розповів, що зараз думає про заяву Арахамії щодо води в Крим

Це було промацуванням ґрунту в суспільстві – аналітик про заяву Арахамії щодо води у Крим