Звіт уряду
Звіт уряду 5 канал

"Профани, дебіли та клоуни": як Кабмін звітував за 5 місяців роботи та що говорили нардепи

Читайте по-русски
З держбюджету виділили 87 тисяч гривень, щоби приватна компанія підготувала тези виступу прем'єру, розробила дизайн слайдів та налагодила комунікацію між міністерствами

Прем'єр Олексій Гончарук уперше складає іспит у Верховній Раді – прийшов звітувати за 5 місяців діяльності Кабінету Міністрів. утім, оцінити роботу – визнати її задовільною або ж ні – народні обранці не можуть, бо урядовці, щоби виконати програму дій, імунітетом захищені на цілий рік.

В урядовій ложі – вільних місць немає. Бракує лише міністерки охорони здоров'я – Зоряни Скалецької, яка залишилася на обсервації з евакуйованими в Нових Санжарах на Полтавщині. Про сором через агресивну реакцію українців на приїзд своїх співвітчизників – говорить спікер.

"Навіть якщо би хто хтось із них був хворим, був уражений цим вірусом, це наші громадяни, такі самі, як ми з вами в цьому залі і в усій державі", – сказав Дмитро Разумков.

З уханського коронавірусу починає свій виступ і прем'єр. Вважає – уряд професійно організував евакуацію, а настрої місцевих мешканців – наслідок інформаційної війни.

"Інформаційне поле будуть продовжувати розкочувати для того, щоби посіяти паніку, для того, щоби зневірити населення, посіяти серед нас недовіру і розбрат", – висловився Олексій Гончарук.

У сесійній залі – слова прем'єра ставлять під сумнів.

"Вина за все, що вчора відбувалося, лежить на уряд України і проваленій повністю комунікації з людьми. Те, що від українців приховували місце перебування людей, було очевидно неправильним", – заявила депутат "Голосу" Оксана Стефанишин.

Звіт уряду
Звіт уряду5 канал

Та час  – уже на дискусії економічні. Прем'єр звітує: провели аудит держави – порахували українців і звели воєдино кадастр природних ресурсів. Змогли втримати курс гривні та знизити інфляцію, невдовзі має бути велика приватизація.

"До нового року ми передали для проведення приватизації більш як 500 об'єктів. Це рекордна – більше як за десять років до цього. Зараз підготовлені до приватизації, до передачі підготовки в приватизацію близько трьохсот. Звичайно, будемо продовжувати цю роботу", – сказав прем'єр-міністр.

А от стримати падіння економіки – наразі не вдалося. Констатує Олексій Гончарук. Замість урядовців – цифри наводить опозиція.

Звіт уряду
Звіт уряду5 канал

"Ви не знаєте жодної цифри, в якому стані перебуває економіка. Станом на 20 люте 2020 надходження становили 35,2% від плану, це при тому, що лютий, порівняно до січня, спланований більше на десять мільярдів", – обурилася народна депутатка "ЄС" Ніна Южаніна.

Не говорить прем'єр-міністр і про макроекономічні показники – прогнозовану інфляцію та зростання ВВП, обіцяє оприлюднити за декілька тижнів. Опозиційні фракції – інакше як імітацією – звіт уряду не називають.

"Звіт не відповідає тим показникам, які ми побачимо з вами реальній державній статистиці. Макроекономічний прогноз, а саме ті показники, які реально відображають роботу уряду, будуть абсолютно іншими від тих, які були закладені в плані. Тобто, ніяких 8% зростання в нас не буде, більше того, зараз переглядаються всі прогнози, тому, думаю, що зростання буде на рівні 3,5% реально, бо ми і в грудні, і в січні – падаємо", – прокоментувала депутат "Голосу" Юлія Клименко.

Звіт уряду
Звіт уряду5 канал

Не так подискутувати, як потролити – скандальними записами розмов у кабінеті Гончарука – вирішили в "Опозиційній платформі – За життя".

"Профан в економіці, навіть якщо міністерство очолює людина, яка себе називає дебілом?" – сказав депутат "ОПЗЖ" Качний.

У свою чергу Олексій Гончарук відповів: "Ви зараз намагаєтеся створити картинку для наших у тому числі північних сусідів, для того, щоби показати, що замість того, щоби працювати й фахово працювати в парламенті – у нас відбувається цирк. Цирку в парламенті не буде – пане Качний, відвикайте".

Олексій Кучеренко, колишній міністр і депутат кількох скликань – шокований не економічними показниками. Адже уперше з держбюджету виділили 87 тисяч гривень, щоби приватна компанія підготувала тези виступу прем'єру, розробила дизайн слайдів та налагодила комунікацію між міністерствами.

Звіт уряду
Звіт уряду5 канал

"Уряд за наші гроші замовив – підготовку тез до виступу, дизайн слайдів, комунікацію з міністерствами, і в мене постає питання – а що робить секретаріат Кабміну, в якому працює 900, і вони коштують нам із вами мільярд гривень на рік. Якщо вони не в змозі написати тези і зробити дизайн своєї презентації. Вони не клоуни, вони – ідіоти, якщо собі таке дозволяють", – обурений народний депутат "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

Замість парламентарів роботу уряду оцінили українці – за останніми опитуваннями, Кабміну довіряють лише 6% громадян.

Леся Головата, Юрій Усик та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Якщо знімають судимість, ти все одно лишаєшся у переліку терористів – Семена про життя в окупованому Криму
Наступний матеріал
Новий етап медичної реформи: чого чекати пацієнтам і персоналу лікарень
Loading...