Денис Шмигаль
Денис Шмигаль 5 канал / Час. Підсумки тижня

Якщо Росія відмовиться від транзиту газу через Україну, Київ знову звернеться до Стокгольмського арбітражу – Шмигаль

Читайте по-русски
Він зазначив, що за умовами договору, "Газпром" зобов'язався прокачувати не менше як 40 мільярдів кубометрів газу на рік через нашу трубу

Якщо Росія відмовиться від транзиту газу через Україну, Київ знову звернеться до Стокгольмського арбітражу. Заявив про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "5 канал".

Він зазначив, що за умовами договору, "Газпром" зобов'язався прокачувати не менше як 40 мільярдів кубометрів газу на рік через нашу трубу. І платити за це росіяни зобов'язані, навіть якщо блакитне паливо не йтиме через ГТС. Раніше Шмигаль назвав газопровід "Північний потік-2" економічною зброєю Кремля, яку він буде використовувати не лише проти України, але й проти Європи та США. 

"Ми, безумовно, продовжуємо наполягати на зупинці добудови Nord Stream 2, зокрема на етапі сертифікації. По-перше, санкції США досі можуть бути повернуті. По-друге, ми боремося не одні. Ціла низка європейських країн виступає проти добудови", – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року російська компанія виконала рішення арбітражу і сплатила "Нафтогазу" майже 3 мільярди доларів газового боргу.

Попередній матеріал
В Україні почали видавати електронні лікарняні – як отримати цей документ
Наступний матеріал
У лікарнях "Укрзалізниці" проводять обшуки – стала відома причина
Loading...

Російський газ як врегулювання проблеми з тарифами – чи піде на це уряд і які є ризики у співпраці з МВФ

Вітренко пояснив ідею про імпорт газу з Росії через "незалежні компанії" – пропонував не купувати безпосередньо в "Газпрому"

"Газпром" знизив транзит газу через Україну майже на третину

Сербія зірвала плани Росії щодо поставок газу в Угорщину

Польща оштрафувала "Газпром" на максимально можливі $7,6 млрд через "Північний потік-2"

Україна цьогоріч отримає майже $2 млрд за транзит російського газу – Коболєв