5 канал

Юрист: Внесення змін до Конституції щодо автономії кримських татар – це великий козир на користь РФ

Для закріплення прав кримських татар на самовизначення достатньо ухвалити відповідний закон України, сказав юрист-міжнародник

Внесенням змін до Конституції щодо автономії кримських татар Україна покаже, що відмовляється від прав на Кримський півострів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив юрист-міжнародник Борис Бабін.

"Ми не можемо змінювати Конституцію України, не змінюючи чинну Конституцію Автономної республіки Крим. Зміна чинної Конституції Автономної республіки Крим можлива лише за умови голосування Верховної Ради Автономної республіки Крим, якої сьогодні немає", - заявив він.

Бабін зауважив: "Кримськотатарська національна автономія має право на існування, як формат збереження прав кримських татар, як корінного народу, закріплених у документах ООН. Для цього не слід змінювати Конституцію України, достатньо лише схвалити відповідний закон України про права корінних народів України. Все."

Коментуючи те, що голова Меджлісу Рефат Чубаров заявляє про підготовку групи в конституційній комісії при Президентові про внесення змін до Конституції щодо закріплення прав кримських татар на самовизначення, юрист сказав про таке:

"Тим самим ми відмовимося від прав на Крим. Ми обґрунтовуємо наші права на Крим нашою юридичною належністю, нашим правом, зокрема відображеним в Конституції Автономної республіки Крим. Якщо ми все це перекреслюємо, кажемо, ми від цього відмовляємось, це не діє більше, ми вигадуємо якусь іншу автономію - це великий козир на користь росіян. Вони скажуть, ви ж бачите, вони самі скасували цей статус", - зауважив Бабін.

Нагадаємо, Президент ініціює зміни до Конституції для закріплення прав кримських татар на самовизначення.

Попередній матеріал
Україна надіслала запит в Росію щодо видачі Клиха і Карпюка
Наступний матеріал
У Німеччині озброєний чоловік захопив кінотеатр і відкрив стрілянину

До Херсона рушили добровольці з Криму для створення кримськотатарського батальйону - Чубаров

"Історичний момент": Сьогодні на Чонгарі добровольчий кримськотатарський батальйон вперше підняв свій прапор

"Батьківщина" підтримує зміни до Конституції щодо автономії кримських татар, але не вірить у їх ефективність

Росія залякує населення Криму, що Україна зробить півострів кримськотатарським – нардеп від БПП

"Не вийде!": Кремлю не вдасться змусити замовкнути кримських татар – Порошенко

5 канал - трансляція наживо