ПЦУ
ПЦУ https://politeka.net/

Яке право закріплене в Томосі, що убезпечить українських священиків "від місцевих самодурів" – релігієзнавець

Церковне життя в Україні досі показувало певні ознаки махновщини

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович.

"Це особливий день в історії України та Української Церкви, оскільки досі ми не мали такого документа, який сама на такому рівні легітимізував би православ’я в Україні. Тепер український народ сповідує православ’я законно, на підставі документу. Я хочу сказати, що не всі православні церкви мають такий томос. Ну от з’ясувалося, що Російська православна церква такого Томосу немає. Тепер нам відкрита широка догода для євхристійного єднання і співжиття із усією повнотою православ’я", – наголосила релігієзнавець.

При цьому Филипович зауважила, що це поки що тільки «фундамент» ПЦУ, попереду багато роботи з її розбудови.

Також експерт пояснила, наскільки самостійною щодо Вселенського Патріархату буде Православна Церква України: "Знаєте, наше церковне життя досі показувало певні ознаки махновщини, такого собі хаотичного існування окремих парафій. І порядку всередині церкви не всюди вистачало. Думаю, що цей принцип, який нині закладений в Томос, просто Вселенський Патріарх хоче нас привести до тями і пояснити, що церковне життя це не свавілля, а це підпорядкування тим нормам і правилам, які потрібно прописати. От вони зараз прописані, давайте спробуємо жити у відповідності до цих правових церковних норм. А оскільки вони написані людиною, прийняті на синоді, то якщо ми переростемо саме такий рівень управління і вийдемо на більш високі щаблі, завжди можна переписати і надати більшої ваги".

"Ну от, скажімо, право апеляції та священиків в якихось церковних справах саме до Вселенського Патріарха, думаю, це на сьогодні дуже важливе право, яке закріплюється на сьогодні за ними, оскільки це їх фактично виводить із-під влади місцевих, можливо, самодурів, які можуть людину звільнити, залишити без роботи, образити. У людини тепер є захист і він знаходиться у Константинополі. І священик може завжди сподіватися, що отримає справедливий церковний суд у тих чи інших питаннях", – додала експерт.

Дивіться повне відео підписання Томосу про автокефалію ПЦУ:

Як повідомляв 5.UA, у суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. В неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія відбудеться вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У Стамбулі на урочистостях перебуває і українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком. У понеділок, 7 січня, у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю Глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом 'За заслуги' І ступеня
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом "За заслуги" І ступеня

Попередній матеріал
Підписання Томосу про автокефалію ПЦУ: марафон на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Уперше українською: після підписання Томосу у храмі заспівали колядку "Нова радість стала"

"Тебе чекає гілляка": митрополит Симеон розповів про погрози з боку Московського Патріархату

У церквах України лунають молитви з нагоди підписання Томосу про автокефалію – подробиці

Для Вселенського Патріархату надання автокефалії ПЦУ теж перемога – Козловський пояснив чому

Про що йдеться в Томосі про автокефалію ПЦУ – повний переклад тексту українською

"Без Божої волі це було б неможливо": Порошенко подякував за Томос і запросив Патріарха Варфоломія до України

Вселенський Патріарх Варфоломій про Томос: Церква як мати пригорнула мільйони українських вірян