president.gov.ua

Юраш про Томос для ПЦУ: "Ця подія змінює багато чого не лише в українській духовній історії, а й в історії східного християнства загалом

Останні автокефальні церкви отримували цей статус майже століття тому – у 1937 році

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" доцент Львівського університету, кандидат політичних наук, релігієзнавець Андрій Юраш.

Він заявив: "Насправді це подія, яка змінює багато чого не лише в українській духовній історії, а й в історії східного християнства загалом. Уже багато десятиріч на "духовній карті" не з'являлося нової автокефальної церкви. Остання була церква Чехії та Словаччини, чия автокефалія була підтверджена Константинополем 1992 року, а до того останні автокефальні церкви отримували цей статус у 1937 році. Тобто ледь не сторіччя ми мали між тими і цими подіями".

"Тому справді, це те, що буде впливати, це те, що підтверджує нашу зрілість, наші досягнення і насправді це унікальне визнання з боку Церкви-матері, яка надавала томоси всім церквам тому що українська церква, українська духовність, українська церковна традиція є вартою того, щоб мати цей автокефальний статус… І прийшов час, коли всі мають підтвердити, чи вони є частиною цієї традиції", – підкреслив релігієзнавець.

Як повідомляв 5.UA, у суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. В неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія відбудеться вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У Стамбулі на урочистостях перебуває і українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком. У понеділок, 7 січня, у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю Глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/

Попередній матеріал
Яке право закріплене в Томосі, що убезпечить українських священиків "від місцевих самодурів" – релігієзнавець
Наступний матеріал
Нібито встратили свідомість: у чергах на КПВВ на лінії розмежування померли двоє людей
Loading...

У церквах України лунають молитви з нагоди підписання Томосу про автокефалію – подробиці

Варфоломій закликав голів автокефальних Церков визнати ПЦУ

В Чорногорії заговорили про можливість отримання Православною церквою автокефалії

В УПЦ МП заявили, що назву поки не змінюватимуть, а Росію назвали агресором

Після отримання томосу українські церкви в Криму та ОРДЛО будуть вважатися захопленими – експерт

Історичний день: на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви