mignews.com.ua

Як вивести з країни $30 мільярдів: у Мін'юсті розповіли про злочини режиму Януковича

  Наразі більшість цих коштів так і не повернулась до бюджету України

  За неповні чотири роки режим Януковича розікрав та вивів з України від 20 до 30 мільярдів доларів коштів Держбюджету. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає "Укрінформ".

  "За різними оцінками експертів і правоохороних органів, режимом Януковича за неповні чотири роки було виведено з країни і вкрадено з державного бюджету від 20 до 30 мільярдів доларів. Це можна побачити як з прямих доказів, так і з тієї ситуації, яка склалася на початок 2014 року, коли діра в бюджеті становила близько 290 мільярдів гривень тих коштів, які обліковувалися на рахунках місцевих органів влади і на рахунках загального фонду Державного бюджету, але їх фактично не було", - повідомив міністр.

  Петренко також наголосив, що ці кошти зараз знаходяться в українських банках, а також на території інших країн. Водночас через слабкість судової системи, українським правоохоронцям досі не вдалося повернути значні кошти, вкрадені Януковичем та не вдалося отримати ті результати, на які чекає українське суспільство.

  "Станом на сьогодні в Україні немає режиму відповідної спецконфіскації, який би дав можливість оперативно повернути ці кошти (1,5 млрд доларів) до Державного бюджету", - підкреслив Петренко.

  При цьому він нагадав, що відповідні законопроекти вже 8 разів ставилися на голосування в українському парламенті. Наразі Рада так і не ухвалила закон.

  Як зауважив Петренко, масштаб корупційних схем з виведення коштів із бюджетного сектору України вражає міжнародних експертів і правоохоронців. Натомість, натепер перед Україною стоїть завдання повернути до Державного бюджету максимальний обсяг коштів, "які виводилися бандою Януковича".

  Нагадаємо, 6 вересня Держфінмоніторинг виявив махінацій "сім'ї Януковича" на 200 мільярдів.

  Попередній матеріал
  Гройсман та єврокомісар Ган прибули до Вінниці
  Наступний матеріал
  Президент ФФУ розповів про фінансування фіналу Ліги Чемпіонів-2018, який відбудеться в Україні

  ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко

  Суд у справі "боргу Януковича": у Мінфіні заявили про готовність до переговорів з РФ

  Держфінмоніторинг виявив махінацій "сім'ї Януковича" на 200 мільярдів

  Петренко розповів, як деякі депутати захищають статки Януковича – інтерв’ю