112.ua

ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко

  Кілька суддів вже визнали тиск з боку екс-президента, проте згодом відмовились від свідчень

  Генпрокуратура активізувала справу проти суддів Конституційного суду, які у 2010 році допомогли екс-президенту Віктору Януковичу узурпувати владу. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

  "Судді не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, бо, згідно із законом, вони не несуть відповідальності за прийняте рішення, але ця справа дуже важлива. В ній є декілька суддів, які визнали тиск з боку Януковича задля прийняття рішення про зміну Конституції (у 2010 році), щоправда потім вони від своїх свідчень відмовились, і це проблема", - зазначив чільник ГПУ.

  Водночас, він підкреслив: "Зараз ми активізували цю справу, бо без неї не може бути завершена велика справа Януковича".

  "Вона полягає у таких етапах – президент Янукович, досягнувши влади, узурпував її через тиск на Конституційний суд. Усю повноту влади використав на те, щоб зробити собі підконтрольну економіку України. Через Клименка, Курченка та багатьох інших розграбовував її у колосальних обсягах. Після того він через своїх людей, які частково були громадянами РФ, довів до недієздатності ЗСУ та СБУ. Після того він підписав Харківські угоди, результатом яких було введення додаткового військового контингенту у Севастополь, який потім став авангардом окупації. Після цього він взяв невигідний Україні кредит та відмовився від європейської інтеграції, що вивело людей на вулиці", - повідомив генпрокурор.

  "Це величезна справа про державну зраду, і за це мають відповісти саме Янукович та всі його поплічники чи заочно чи очно", - резюмував Луценко.

  Нагадаємо, напередодні стало відомо, що ГПУ провела допит предстоятеля УПЦ МП Онуфрія у справі, дотичній до "справи Януковича".

  Попередній матеріал
  В Ізраїлі шпиталізували екс-президента та лауреата Нобелівської премії Миру
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  ГПУ провела допит предстоятеля УПЦ МП Онуфрія – Луценко

  Каськів – надзвичайно важливий свідок злочинів режиму Януковича – Шкіряк

  Держфінмоніторинг виявив махінацій "сім'ї Януковича" на 200 мільярдів

  Петренко розповів, як деякі депутати захищають статки Януковича – інтерв’ю