Леонід Кравчук
Леонід Кравчук 5 канал

Як у Раді відреагували на діалог Кравчука із так званим ватажком "ДНР" в етері російського телеканалу – сюжет

Читайте по-русски
Думки нардепів з цього приводу розділилися

Розмова з бойовиками в етері російської пропагандистської програми. Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук подискутував із ватажком так званої "ДНР" Денисом Пушиліним. Чи мав право Кравчук як офіційний представник мовити на російському телебаченні, вже другий день дискутують депутати. Дехто каже, закон нібито не забороняє, та й на роботу брали, аби вів діалог. В опозиції категоричніші – впевнені, такі розмови легітимізують терористів і навіть заговорили про звільнення з посади голови ТКГ. Думки збирала журналістка "5 каналу".

Перший канал Росії – у найкращих традиціях кремлівської пропаганди. На прямому зв'язку з України – Леонід Кравчук. Йому до компанії – голова терористичної "ДНР" Денис Пушилін.

Дискусії про Донбас в етері російського телебачення. Із ватажком терористів говорить не абихто, а головний перемовник України у Мінську – Леонід Кравчук. То він домовлявся про мир чи підігравав Кремлю?

Попри офіційну позицію України не вести перемови напряму з терористами, Леонід Кравчук все ж звертається до бойовика із запитанням і розмовляє з ним. Такі дії розкритикували в парламентській опозиції – мовляв, це легітимізує ватажка терористів.

"Україна дуже жорстко бореться за нашу суб'єктність, за те, що Мінський формат – це тристоронній формат – Україна, Росія, ОБСЄ, і тут виводять це чудо, і примушують просто вести з ним діалог, підігруючи наративам кремля", – розповідає співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Підігрувати не мав наміру, а лише прагнув донести позицію України, – так аргументує появу Кравчука в російській програмі речник Тристоронньої контактної групи Олексій Арестович.

"Чи винен він у тому, що одночасно з ним включають якогось там Пушиліна Дениса Володимировича? Його ж не попереджають про це, міг відмовитися, а міг використовувати ефір, щоб довести свою правоту", – каже Арестович.

Чи мав виходити в етер російського каналу – думки розділилися у "слуг народу". З одного боку, кажуть, це його робота як перемовника.

"Те, що пан Кравчук включається і в прямому ефірі пояснює позицію України, – він для того і покликаний в ТКГ, у перемовну групу, власне, працювати з Російською Федерацією як зі стороною конфлікту", – зазначає нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук.

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура зауважує: "Леоніда Макаровича і взяли на цю роботу, аби він проводив діалог? Але чи це буде сприяти".

Не сприятиме, а радше зашкодить Мінському процесу дискусія офіційних представників України з бойовиками.

"Скажуть так: а ви ж там з ними ведете діалог, от і продовжуйте, на такій же платформі і спілкуйтеся, це те, про що нам завжди кажуть", – додав Качура.

Нардеп від фракції "Голос" Сергій Рахманін каже: "Шкодить іміджу України, шкодить Тристоронній контактній групі. Я вважаю, це була його власна ініціатива, яка виходить за межі повноважень. Це вже достатня підстава ставити питання про доцільність перебування пана Кравчука в ТКГ".

У "Батьківщині" вважають, що вирішити питання й оцінити дії Леоніда Кравчука мала би Банкова, яка й призначала його головним перемовником у Мінську, але там поки що мовчать.

"Леонід Кравчук, він же представляє не сам себе, він є головою ТКГ, він представляє там президента України, тому перш за все пан президент має поставити Леоніду Макаровичу ці питання, отримати відповіді", – повідомляє Сергій Власенко.

Отримати відповіді від Леоніда Кравчука на численні запитання, зокрема й про передачу на російському каналі, хочуть і депутати комітету з питань організації державної влади, але попередня спроба викликати Кравчука на комітет не мала результату.

"Він відповів у листі, що я не входжу в вертикаль і не підзвітний парламенту, тобто він відмовив у присутності на засіданні комітету тоді, коли ми цього вимагали", – зазначив Качура.

На скандал відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Вважає, авторитет Леоніда Кравчука дає йому право на привілеї.

"Дозволяє йому робити трохи більше, аніж будь-якому посадовцю, в тому числі під час різних телеефірів", – каже міністр.

Далі слово за президентом.

Ірина Сисак, Микола Довгий, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"На злодії й шапка горить" – Гончаренко про заяви Степанова щодо розслідування НАБУ
Наступний матеріал
Бійці інформаційного фронту: як 16 лютого в Україні вшановують військових журналістів – сюжет
Loading...

Україна має суворо реагувати на дії бойовиків – Кравчук

Референдум Кравчука чи референдум Медведчука – "Час Ч"

Кравчук хотів би винести питання Донбасу і Криму на всеукраїнський референдум

Заяви на форумі "Русский Донбасс" суперечать офіційній позиції представників ОРДЛО – Кравчук

Односторонньої передачі полонених з ОРДЛО найближчим часом не буде – Кравчук

Передача Медведчуку полонених українців з ОРДЛО призупинена – Кравчук