5 канал

Як Pizza Veterano "друзів хунти" приймала: "5 канал" відвідав презентацію книги ветеранів АТО

14 абсолютно різних поглядів на війну – це перша подібна збірка в Україні

"14 друзів хунти" – збірку із такою назвою презентували увечері середи, 5 липня, в Києві. Автори – колишні військові, волонтери та блогери. Про що книга – в сюжеті "5 каналу".

"Ця книга – це зріз всіх людей небайдужих. Тому що в ній є армійці, волонтери, переселенці і проукраїнські блогери", – розповідає один з авторів. Користувачі соцмережі Facebook знають його як Мартіна Бреста – колишнього військовика і блогера. Тепер він один з 14 друзів хунти. "На передовій дуже багато гумору. Там без нього, напевно, не прожити. Ось цю атмосферу і хотів передати", – розповідає інший автор Serg Marco.

14 абсолютно різних поглядів на війну. Це перша подібна збірка в Україні. Перша серед багатьох наступних – як сподіваються автори. "В інших країнах заходиш в магазин книжковий – а там ось такенна стійка і всюди "Україна бомбить Донбас", "ополченці"… і ти повертаєшся, а з іншого боку сиротливо лежить одна книга – "Аеропорт"Лойко і більше нічого...", – бідкається Serg Marco.

Презентували збірку у столичному закладі Pizza Veterano, заснованому колишніми бійцями. Деякі з її працівників одночасно і герої книжки. Гроші для першого накладу дали покупці, які придбали збірку по передоплаті. Ще до того, як книжку пустили в друк – встигли продати 1 тис. екземплярів. Загальний же наклад – 2 тис. екземплярів. Але автори обіцяють, що якщо книжка користуватиметься попитом – надрукують ще".

Павло "Паштєт" Белянський – одночасно і автор, і видавець "14 друзів хунти". Каже, що цією збіркою вони хотіли стимулювати молодих авторів: "Кожен автор отримує 4% від вартості тиражу. Тобто ми віддаємо авторам майже 60% доходів. Це у видавничому бізнесі нонсенс, такого не буває. Ми цим хочемо авторів зацікавити писати".

Частину грошей від продажу збірки віддадуть волонтерам. "Ті, які найбільше допомагали нам в армії – тепер ми збираємося допомогти їм. З кожної проданої книжки буде по 5 грн чотирьом фондам. Це "Повернись живим", "Народний тил", "Захисники Маріуполя" і "Госпітальєри ", – розповідає автор і упорядник книги.

Почесний гість презентації – глава держави Петро Порошенко. Він придбав книжку та нагадав, що рівно три роки тому українські війська відбили Слов'янськ: "Якщо ти не можеш бути в Слов'янську – то відзначати річницю звільнення Слов'янська, я думаю, дуже гарне місце ми обрали – Pizza Veteranо".

Facebook / Петро Порошенко

А от Тетяна Коновал не може поїхати до рідного містечка на Луганщині. Бо там поки що панують окупанти. Саме тому і купила собі збірку. Видавці ж обіцяють – невдовзі можна буде придбати і електронну версію "14 друзів хунти".

Максим Волобоєв, Олександр Фінько, "5 канал"

Попередній матеріал
На поповнення капіталу "Приватбанку" держава витратила 7% ВВП – голова Ради НБУ
Наступний матеріал
Конференція з питань реформ в Україні за участі премєра України - відео
Loading...

Малечі про серйозне: Агентство ООН презентувало книжку про права дітей з інвалідністю

Петро та Марина Порошенки відвідали Книжковий арсенал у Києві – фото

"Сміх, страх, сила": у Києві стартував грандіозний Книжковий Арсенал

В Австралії вийшла книга про участь українців у Першій світовій війні

Лагідна українізація Приазов'я: волонтери везуть у прифронтову зону україномовні книжки

Роки війни очима переселенців: у Києві презентували відверту книгу-сповідь