Автор книги 'Зірки, що падають, або історія АНЗАКів з України' Єлена Говор
Автор книги 'Зірки, що падають, або історія АНЗАКів з України' Єлена Говор фото Укрінформ

В Австралії вийшла книга про участь українців у Першій світовій війні

  В Австралії вийшла друком книга про АНЗАКів з України та їх участь у боях Першої світової війни

  В Австралії вийшла книга "Зірки, що падають, або історія АНЗАКів з України" про Австралійсько-новозеландський армійський корпус (АНЗАК ), АНАЗКів з України та їх участь у боях Першої світової війни. Про це повідомив "Укрінформ".

  У книзі йдеться про про складні сторінки української історії та долю жителів України, які зазнавали утисків у Російській імперії, були позбавлені рідної мови й культури, і, навіть після еміграції, спрощено зараховувалися австралійським урядом до російської меншини, незважаючи на етнічне походження.

  У дослідженні вміщено велику кількість архівних документів, фото і спогади нащадків українських "анзаків".

  Автор книги – австралійська історик та письменниця, професор Австралійського національного університету Єлена Говор. Вона зібрала історії 134 вихідців з України різних національностей (українці, поляки, євреї, росіяни), які з різних причин емігрували до Австралії, а згодом добровольцями пішли служити в АНЗАК.

  "Основна частина українських анзаків та їх нащадків не були засновниками сьогоднішньої української громади Австралії, кістяк якої сформувала політична та ідейна міграція 1948-1950 років, однак вони є важливою невідомою сторінкою українсько-австралійських зв’язків і заслуговують на пам’ять", – зауважила автор книги, наголошуючи, що війна України за незалежність від Росії триває і досі.

  Зазначимо, що це вже друге історичне дослідження Єлени Говор, присвячене участі вихідців з колишньої Російської імперії в Австралійсько-Новозеландському армійському корпусі - військовому формуванні Австралії та Нової Зеландії, сформованому для участі у Першій світовій війні.

  "Зірки, що падають, або історія АНЗАКів з України" було представлено українській громаді Австралії та членам іноземного дипломатичного корпусу під час Днів української культури в Канберрі.

  Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що Генеральна прокуратура України просить Канаду допомогти знайти справжніх авторів книги президента-втікача Віктора Януковича.

  Попередній матеріал
  Туреччина для своїх жителів заблокувала доступ до "Вікіпедії"
  Наступний матеріал
  В Одесі підтвердили, що затриманий в Лівії танкер належить Україні
  Loading...

  З паперу та трав: В Україні створюють диво-книгу для найкращих бібліотек світу

  "Шлях у вічність": Матері загиблих Героїв видали книгу пам'яті з власних спогадів про синів

  У Києві презентували книгу "Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну"