діти_школярі_Донбас 5 канал

Дистанційне навчання: діти на окупованих територіях зможуть отримати українську освіту

В Україні запустили пілотний проект з дистанційної освіти для дітей, які проживать на тимчасово окупованих територіях

Школярі з окупованих територій Донецької і Луганської областей зможуть навчатися дистанційно. Навчання здійснюватиметься через портал E-school, на  якому майбутнім учням пропонують обрати найбільш зручну для них школу. Перелік включає адреси й контакти 5 базових шкіл – Бахмут №18, Краматорськ №8, Слов'янськ №13, Покровськ №9 і Маріуполь №29.

На думку співзасновника і координатора ГО "Крим SOS" Таміли Ташевої, форму дистанційного навчання варто вводити не тільки виключно для дітей з тимчасово окупованих територій, а й по всій території України.

"Питання дистанційної освіти дуже актуальне, тому що діти, які живуть на окупованій території, отримують, на превеликий жаль, атестати країни-окупанта. Дистанційна освіта вже була трохи впроваджена, коли абітурієнтам з Криму потрібно було отримувати українські зразки документів про освіту. Відповідно, дитина або закріплювалася за якоюсь школою українською, приїжджала і останні кілька місяців вчилася вже на материковій частині України. Але загалом система дистанційної освіти ще не впроваджена. Це пов’язано з багатьма питаннями – в нас немає такої професійно-технічної бази для цього, потрібно окремо працювати з викладачами. Але однозначно на майбутнє, якщо у нас затягнеться процес окупації , то нам потрібно обов’язково це робити, тому що в іншому разі діти, які живуть на окупованих територіях – будуть просто позбавлені освіти української", – зазначила вона в ефірі "5-го каналу".

А директор середньої загальноосвітньої школи № 8 міста Краматорськ Вікторія Калініна повідомила, що саме треба зробити, аби отримати безкоштовну дистанційну освіту в одній із шкіл, що беруть участь у пілотному проекті E-school.

"На сайті Міністерства освіти виставлені всі школи, які можуть надавати послуги по дистанційному навчанню. Ви можете зайти на сайт нашої школи (школи № 8 міста Краматорськ – 5.ua) там написані всі документи, які потрібні подати на дистанційну освіту – це обов’язково скан-копія свідоцтва про народження або паспорт, заява, а якщо це учні 9-11 класів, то має бути ще й скан-копія свідоцтва про завершення 9-го класу. Це все можна зробити в онлайн-режимі на сайті нашої школи", – зазначила вона.

Детальніша інформація про дистанційну освіту – у повній версії розмови:

Попередній матеріал
У рамках нового проекту ЄІБ виділить €50 мільйонів кредитних гарантій для українського бізнесу
Наступний матеріал
Уряд створив раду з питань протидії відмиванню доходів

Навчитися вижити: в яких умовах змушені здобувати освіту діти на передовій

У Кабміні пообіцяли виділити додатково близько 10 млрд грн на освіту

Марія Репко: Студенти мають виступати не за збереження стипендій, а за покращення якості освіти

У Міносвіти презентували концепцію нової 12-річної школи