Марія Репко 5 канал

Марія Репко: Студенти мають виступати не за збереження стипендій, а за покращення якості освіти

Тенденція навчатися заради стипендії – тривожний сигнал, зауважила заступник директора Центру економічної стратегії

30 серпня в УКМЦ відбулася дискусія щодо державної політики стосовно стипендій. Під час виступу заступника міністра фінансів Сергія Марченка один із глядачів поцілив в нього тортом. Група студентів розгорнула перед учасниками дискусії плакат і почала скандувати гасло "гроші на освіту, а не на війну".

Сьогодні в ефірі "5 каналу" заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко розкритикувала такі дії студентів-активістів і зазначила, що проблема української освіти є набагато глибшою і стосується не лише теми виплати чи скасування стипендій.

"Я була присутня на заході, я дуже сильно засмутилася. Дуже соромно за такі речі. Тобто там не сам той тортик, як лозунги… на жаль, крім лозунгів ще одним моїм розчаруванням стало те, що люди говорять про стипендію у 800 гривень, якщо просто перекладати на заробіток людини, яка не має вищої освіти, то це, наприклад, два дні роботи няні, і тут справа не лише в тому. Їм (студентам – 5.ua) важливі гроші, але їм не важлива якість освіти. Тому що на цьому заході я, Єгор Стадний, Тимофій Мілованов – ми всі втрьох говорили саме про якість. Про те, що у вчителів маленькі зарплати, про те, що у вчителі ідуть люди з найгіршими балами по ЗНО, які вступали на педагогічний, потім із педагогічного реально також не найкращі випускники залишаються працювати в школах, і вони потім вчать наших дітей. ВНЗ не мають грошей купити обладнання. Наприклад, біологи не можуть дозволити собі працювати з лабораторними мишами… Тобто замість того, щоб якось форсувати ось цю якість освіти, яка могла б дати зростання продуктивності праці, зростання грамотності, навіть зростання рівня зарплати, яку студенти будуть отримувати після того, як закінчать виш, але замість того ті люди, що вчора виступали, хочуть 800 гривень стипендії на місяць. Студентська логіка, яка була висловлена на заході – що студенти вчаться тільки на стипендію і тільки тому, що вони отримують стипендію. Якби стипендії не було – ніхто б не вчився, всі б пішли і стали грабіжниками, наркоманами, і взагалі б нікому ті вузи були б не цікаві. Я розумію, що в нас дуже низький рівень вузів, низький рівень освіти, але ж не можна так. Ти вчишся навіщо?"– зазначила вона.

Підсумовуючи вчорашню дискусію щодо державної політики стосовно стипендій, Марія Репко зазначила:

"Я зараз не можу сказати, що хтось розуміє, як це буде виглядати. Я слухала людей з Міністерства освіти, слухала людей з Міністерства фінансів, я спілкувалася з експертами – зараз не зрозуміло, по-перше, куди підуть ці гроші, якщо навіть зекономлять на стипендіях, по-друге, що саме мають зекономити на стипендіях – чи буде це якесь зрізання стипендій чи насправді їх залишать, просто підвищать стипендію академічну, залишивши її для тих, хто реально добре вчиться; та залишивши соціальну стипендію, яка дозволить просто реально вижити на ці гроші і не працювати; або реально щось вдасться зекономити і ці гроші будіть пущені чи то на середню освіту – я вважаю, що це було б найправильніше – чи то на капітальні видатки вищої освіти, підвищення зарплати педагогів, чи дійсно на армію, на пенсії. Зараз просто немає конфігурації, яка була б оприлюднена."

Попередній матеріал
Експерти назвали найкращі та найгірші країни для еміграції
Наступний матеріал
Роковини сутичок під ВР: у Києві вшанували пам'ять загиблих нацгвардійців
Теги:
Loading...

Скасування стипендій: чого чекати студентам

Експерт: Чому необхідно скасувати стипендії для студентів

Українські студенти можуть залишитися без стипендій

Міністр фінансів: про скасовані стипендії та вкотре відтермінований транш МВФ

МОН пропонує перевести стипендії в окремий фонд

Російський уряд скоротив стипендії студентам на 10%