Шеврон ЗС РФ
Шеврон ЗС РФ radiosvoboda.org

"Як би ви визначили конфлікт на Донбасі?" – майже половина опитаних українців вважає, що це агресія РФ

  Читайте по-русски
  Водночас майже 40% вважають, що сенс українського опору полягає у відновленні територіальної цілісності й суверенітету України

  45,3% українців вважають конфлікт на Донбасі російською агресією проти України з використанням місцевих бойовиків. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), інформує "Інтерфакс-Україна".

  На запитання "Як би ви визначили  конфлікт на Донбасі?" 45,3% респондентів відповіли, що це агресія РФ проти України з використанням місцевих бойовиків, 17,4% – що це внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія, 12,9% – це війна Росії із Заходом на території України, 11,7% – це внутрішній громадянський конфлікт в Україні, 1,8% – інше, а 10,9% не змогли відповісти.

  Запитання стосовно мети російського вторгнення на Донбас: 30,2% відповіли, що це підкорення української держави і включення її у сферу російського впливу, 17,7% – приєднання до РФ південних і східних областей України, 9,8% – використання засобів зовнішньої агресії для зміцнення режиму Кремля і приборкання внутрішньої російської опозиції, 9,2% – захист російськомовного населення, 7,6% – подолання наслідків розпаду СРСР і визнання Росії величною світовою державою, 3% – інше, а 22,6% не змогли відповісти на запитання.

  На запитання, у чому полягає сенс українського опору російській агресії та боротьби з "місцевими збройними угрупованнями Донбасу", 39,4% відповіли, що у відновленні територіальної цілісності й суверенітету України на міжнародно-визнаних кордонах, 31,2% – війна за державну незалежність і право українського народу самостійно визначати своє майбутнє, свою внутрішню та зовнішню політику, 4,6% – захист євроінтеграційного руху і демократичних перетворень України, 2,5% – приборкання українських політсил проросійської орієнтації, 1,3% – інше, а 21,1% не змогли відповісти.

  Водночас на запитання, яка головна мета дій "сепаратистів" на Донбасі, 28,7% відповіли, що для бойовиків це просто заробіток грошей, які Росія платить учасникам бойових дій, 16,7% – об'єднання з Росією, 11,4% – перерозподіл власності на свою користь, 9,5% – опір нав'язуванню української ідентичності російськомовному населенню, 9% – захист місцевого населення від загрози знищення з боку "бандерівців", 3,2% – реставрація форм життя радянських часів, 0,6% – інше, а 20,9% не змогли відповісти.

  Опитування проводилося з 4 до 19 листопада 2019 року. Загалом було опитано 2041 респондента у всіх областях України, крім окупованих територій АР Крим і Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Попередній матеріал
  Кабмін створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі
  Наступний матеріал
  Більшість українців проти повної амністії бойовиків на Донбасі
  Loading...

  Лише за 3 місяці рейтинг Зеленського обвалився на 20% – опитування КМІС

  47% українців не задоволені діяльністю Верховної Ради – "Демократичні ініціативи"

  "Медовий місяць закінчився": близько чверті українців негативно ставляться до діяльності президента Зеленського – соцопитування

  Журналісти проаналізували вуличні протести та поспілкувалися з соціологами – які прогнози

  "Сподіваємося, що цифри дещо кращі": міністр про результати соцопитування мешканців ОРДЛО

  Рівень довіри до Зеленського знижується – соцопитування