Ігор Мазур
Ігор Мазур Facebook / Людмила Денісова

РФ використала приховані механізми оголошення у розшук Мазура – МВС

Читайте по-русски
У МВС не виключають спецоперації за участю російської агентури

На затриманого у Польщі українського ветерана війни з Росією Ігоря Мазура "Тополю" було виставлено не червону картку Інтерполу, яка одразу кидається в очі поліцейським і прикордонникам під час перетину кордону, а спеціальне циркулярне повідомлення, розповсюдження якого було обмежене певними країнами. Про це пише у Фейсбуці директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

На думку Шевченка, у справі є ознаки зловживання Статутом Інтерполу, але він не виключає спецоперації за участю російської агентури. Хтось із тих осіб, які знали, що Ігор "Тополя" має їхати у Польщу, дали знати про це росіянам. Ті ж - швидко прислали туди саме таке повідомлення про затримання, яке мінімізовувало обізнаність про це поліцейських українського бюро Інтерполу.

Тобто, за словами Шевченка, у випадку з Ігорем Мазуром використані приховані механізми оголошення у розшук, пояснює речник МВС.

Нагадаємо, сьогодні о 16:00 за польським часом (17:00 за Києвом) розпочнеться суд у справі Мазура.

Його опівдні доставили на допит у прокуратуру польського Холма, без наручників.

Після обрання міри запобіжного заходу польські правоохоронці мають подати запит в РФ та Україну , щоб отримати відповідні документи для з’ясування справи. І тоді польський суд буде приймати рішення по суті , про екстрадицію або відмову віддати Ігоря Росії.

Одного з лідерів УНА-УНСО, ветерана АТО та співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура затримали напередодні на польському кордоні Дорогуськ за запитом Росії. Слідчий комітет країни-агресора подав Мазура у міжнародний розшук за звинуваченням щодо його участі в першій чеченській війні. Ігор Мазур їхав у Польщу на запрошення віце-маршала польського Сейму Беати Мазурек.

Попередній матеріал
Мазура готовий особисто взяти на поруки працівник консульства: стало відомо, коли почнеться суд
Наступний матеріал
"Вимоги та стандарти новин" президента: голова комітету ВР пояснив, про що йдеться
Loading...

Мазура готовий особисто взяти на поруки працівник консульства: стало відомо, коли почнеться суд

Справу ветерана АТО Мазура розглядатимуть у суді Любліна: що наразі відомо

"Польщі треба 10 разів зважити": підтримати Ігоря Мазура вийшли активісти і в Одесі (оновлено)