Затримання Ігоря Мазура
Затримання Ігоря Мазура 5 канал

"Польщі треба 10 разів зважити": підтримати Ігоря Мазура вийшли активісти і в Одесі (оновлено)

Читайте по-русски
Група активістів принесла шини, не виключають, що блокуватимуть роботу консульства

Відпустити Ігоря Мазура вимагали на мітингу в Одесі напередодні, 9 листопада.

Кілька десятків людей зібралися біля польського консульства. Перед будівлею група активістів почепили плакати, із символічним зображенням дружби між Польщею і Росією. Група активістів принесла шини. Не виключають, що блокуватимуть роботу консульства.

"Ми точно розуміємо, що там Інтерполу, запит Росії і там точно немає криміналу, наскільки ми знаємо, йому інкримінують участь в терористичній організації", - прокоментував  Валерій Начвинов, громадський активіст.

"З подій на Майдані шини асоціюються з такими переломними, буремними подіями, тому сьогодні це виключно мирна акція, але шини принесені, щоб привернути увагу і показати, що в Одесі так само багато людей, які переживають. Польщі треба 10 разів зважити, зрозуміти хто союзники їхні і народ-побратими", - наголосив В'ячеслав Яровенко, громадський активіст.

Оновлення. Крім того, акцію на підтримку Ігоря Мазура влаштували у Дніпрі. Учасники написали звернення до польського уряду. Лист двома мова - польською та українською. На думку мітингарів, Російська Федерація використала міжнародний механізм розшуку у маніпулятивних цілях. І закликали Польщу об`єктивно розглядати справу ветерана АТО. Написали активісти і звернення до мешканців Польщі, щоби привернути і їхню увагу до справи. 

Нагадаємо, за словами віце-спікера польського Сейму, затримання Ігоря Мазура є виключно технічним кроком.

Затримання Мазура напередодні підтвердила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Каже, його зупинили на прикордонному пункті пропуску Дорогуськ за запитом Росії.

Сьогодні чоловіку обиратимуть запобіжний захід, щоби потім екстрадувати до Росії.

Ігор Мазур на позивний "Тополя" - учасник війни з російськими окупантами, співробітник Секретаріату омбудсмена, заступник командира Української націоналістичної самооборони та один із співзасновників "Руху опору капітуляції". Його учасники на фейсбук-сторінці закликають державу не стояти осторонь і втрутитися в цю ситуацію. Звернулись із відповідним проханням до міністерства закордонних справ.

Попередній матеріал
Віцеспікер Сейму Польщі прокоментувала затримання ветерана АТО Мазура
Наступний матеріал
На з'їзд "слуг народу" прийшли протестувальники – включення
Loading...