Війсковослужбовці ЗСУ
Війсковослужбовці ЗСУ 5 канал

Втратив ногу та повернувся на службу: історія про силу волі 22-річного воїна

Читайте по-русски
До війська чоловік повернувся через півроку після поранення

Бойове поранення – не вирок. Це довів 22-річний боєць, що служить на Луганщині. Пів року тому Роман втратив ногу, але нині – після тривалої реабілітації та протезування – вже знову повернувся до лав військовослужбовців. Про силу духу і небезпеку мін дізнавалася журналістка "5 каналу".

Роман із болем згадує події минулої осені. Тоді саме обходив пости, коли почув вибух і крики про допомогу. Виявилося, побратим наступив на міну і йому відірвало ногу. Коли Роман наклав джгут і хотів бігти по допомогу – під ногами також вибухнуло.

"Теж стовп пилу. Дзвін у вухах доволі сильний пам’ятаю. Буквально 3-5 секунд – і цей пил впадає. Дивлюся, правий берець, є лівого вже немає", – пригадує Роман.

Перше, про що тоді подумав Роман: як повідомити мамі, та як повернутися назад до війська. Останнє йому вдалося через пів року, після лікування та реабілітації.

"Це все залежить від голови. Якщо себе переконаєш, то все в тебе вийде, якщо ні, то дуже важко буде. Якось у мене все швидко вийшло", – додає військовослужбовець.

У зоні відповідальності підрозділу, в якому служить Роман, земля довкола ховає чимало вибухівки. Розмінувати територію нині не дає ворог. Ділянку на початку війни контролювали російсько-окупаційні війська і щедро засівали українську землю мінами. Тож такі вказівники нагадують про те, що ходити далі небезпечно. Лісові пожежі, які сталися минулої осені, виявили, що лік ворожих мін поблизу Кримського йде не на десятки, а на сотні.

"Тут під час пожежі здетонувало дуже багато ворожої закладеної вибухівки. Ці вибухові пристрої заклав ворог під час відступу", – каже військовослужбовець Петро.

Того окупантом замало. З кінця зими вони майже щодня на різних ділянках фронту дистанційно мінують периметр довкола позицій українських захисників забороненими протипіхотними мінами.

"На тих ділянках, де вони не можуть перекрити живою силою своїх підрозділів, застосовують ці ПОМ-2", – додає Петро.

Як правильно поводитися з міною та в разі поранення – для армійців регулярно проводять навчання з тактичної медицини та мінної безпеки.

"Приїздять офіцери, які на макетах мінно-вибухових пристроїв показують, що слід робити і що не слід робити. Бажано, взагалі, якщо військовослужбовець побачив вибухонебезпечний предмет, не підходити до нього, а викликати спеціалістів, які будуть знешкоджувати цей вибухонебезпечний предмет", – наголошує військовослужбовець Микола.

Роз'яснює бійцям, як діяти в разі лиха, і Роман. Його з побратимом після вибуху врятували джгути, які мали при собі. Після повернення на передову 22-річний юнак заряджає побратимів своїм оптимізмом. На тих, хто заклав вибухівку, зла не тримає.

"Щоб на якусь конкретну людину, яка поставила міни, ні! Я його не знаю! Я не бачив! Саме на Російську Федерацію, що вона веде проти нашої країни взагалі. Вже 8-й рік!", – акцентує увагу військовослужбовець Роман.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Роковини Чорнобильської трагедії: у Києві представили першу діджитал-ікону
Наступний матеріал
Вимагали пом'якшення карантину: у Миколаєві протестувальники штурмували міську раду
Loading...

У Києві освятили 5 тисяч пасок, які незабаром передадуть військовим на передовій

Збройні формування РФ 7 разів обстріляли позиції ЗСУ

На Луганщині у військовій частині спалахнула пожежа: є потерпілі

Український військовий загинув на сході

За два роки президентства ви не звільнили жодного клаптика землі – Порошенко до Зеленського

Невід'ємна складова на шляху до НАТО: військові кораблі України та Румунії провели навчання в Чорному морі – фото