Ремонтники з бронетехнікою
Ремонтники з бронетехнікою 5 канал

"Перевзутися" на літо: на фронті розпочалося сезонне обслуговування техніки – як відбувається цей процес

Читайте по-русски
Ремонтний батальон розташовується у тилу українського війська

Вони називають себе лікарями військової техніки, і щонайменше двічі на рік усі машини з передової проходять через їхні руки. На фронті розпочалося сезонне обслуговування військового транспорту. Допомагають бійцям – ремонтні батальйони, які крім технічного огляду, ремонтують машини, що вийшли з ладу. Деталі бачила журналістка "5 каналу" Вікторії Ковальової.

Від ранку бронемашина Валерія виведена з бойового чергування. Її екіпаж розпочав сезонне техобслуговування. Дозаправляють воду, міняють антифриз, пальне та положення частини механізмів на літній режим. Один із них – снігоочисник.

"На літо він відводиться вперед. Найдальше від колеса. Бо є болото, трава. І вона вся набивається, як сніг. Але снігоочисник не може її зрізати. І її треба відвести, щоб воно само відвалилося і відпало", – каже військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Бронемашина – незамінна для піхоти на передовій. Тому армійці поспішають якомога швидше повернути її до строю.

"Постійно підїжджають, забирають, з полів вивозять. Техніку витягують, людей забирають, евакуюють людей. Далеко не побіжиш. Особливо коли поранені чи ще хтось. Ти на собі не посунеш далеко", – каже військовослужбовець ЗСУ Валерій.

Кипить робота не лише на передовій. Якщо техніка потребує не тільки технічного обслуговування, а й відновлення, її доправляють на базу ремонтного батальйону. Щоб не наражатися на додаткові ризики, ремонтний батальйон розташований у тилу українського війська.

"Небезпечність там її ремонтувати в тому, що, як ми бачимо зі зведень Операції Об’єднаних сил, так би мовити перемир’я, воно не затихає. І проводити там масштабні ремонти неможливо", – каже військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Під щільним шаром мазуту вояки-ремонтники ховають золоті руки.

На цю бронемашину армійці вже встановлюють відремонтований двигун. Керує ремонтом Анатолій. За понад 10 років у війську колишній електромонтер відновлення військової техніки опанував досконало. Тепер вчить молодих бійців.

Його тезко Анатолій не стоїть осторонь. Він – водій піхотного підрозділу. Вантажівка, якою кермує, не витримала фронтових навантажень. Каже, найбільший недолік техніки – її похилий вік. І відповідно до нього й догляд має бути ретельнішим.

"Вчасна заміна мастильно-паливних матеріалів, догляд за самим двигуном, за всіма рушійними частинами авто. Від а до я стараємося зробити", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

У рембаті – своя мобільна кузня та токарна майстерня. Значну частину запчастин тут роблять власноруч. Від ранку Микола вже виточив зо 2 десятки запчастин.

"Це гвинт, це конуси, це гайки! Клепаємо колодки, трубки розвальцовуємо. Оце механізм що трубочки розвальцовує. Воно зі мною разом в школу ходило. Але воно ефективне! Старе, але ефективно працює", – каже військовослужбовець ЗСУ Микола.

Сезонне обслуговування військової техніки триватиме до травня. Машини з передової виводитимуть по черзі згідно з планом, щоб підрозділ не втратив боєздатності. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Нові газові тарифи – що зміниться для українських споживачів з травня
Наступний матеріал
Коломойський, "ваґнерівці", імпорт "білоруської" електрики: які проблеми потрібно вирішити Зеленському аби Байден подзвонив вдруге – "Стоп Реванш"
Loading...

Чергова провокація від окупантів: російські найманці звинуватили ЗСУ в обстрілі населеного пункту "Шахти 6,7"

Збір за добу: набув чинності закон про призов резервістів без мобілізації

Стало відоме ім'я військового, який загинув у зоні ООС

Влада не хоче мати територіальну оборону, бо вона боїться власного навченого озброєного народу – генерал Кривонос

Путін розуміє тільки силу, тому готовність протистояти треба демонструвати не на словах і "відосіках" – Турчинов

Підтягують у Донецьк артилерію: як окупанти провокують бійців ООС – ексклюзив з передової