Строковики
Строковики hromadske.ua

Збір за добу: набув чинності закон про призов резервістів без мобілізації

  Читайте по-русски
  Також законом передбачено збільшення штрафів за ухилення від служби

  Закон про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки сьогодні набрав чинності. Документ дозволить у разі потреби за добу мобілізувати резервістів. Він вчора був опублікований у виданні "Голос України".

  Закон набрав чинності на наступний день після оприлюднення.

  Що затверджено в законі: 

  • Для резервістів вводять новий вид служби, який дозволить дуже оперативно протягом доби в разі загострення ситуації на фронті або порушення кордонів держави залучити вже існуючий резерв.
  • До нього увійде невелика група громадян, які вже відслужили і мають бойовий досвід.
  • У законі також прописане вдосконалення порядку військового обліку призовників, зокрема ведення військового обліку резервістів.
  • Вводиться електронний програмний продукт – автоматизована система "Оберіг", яка дасть можливість об'єднати цей електронний реєстр військовослужбовців з іншими реєстрами в державі.

  Розміри штрафів для призовників і військовозобов'язаних

  Відповідно до закону, резервісти повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно. За порушення правил військового обліку загрожує штраф від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – 850-1700 гривень.

  Порушення мобілізаційної підготовки штрафуватимуть на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень – для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб).

  За умисне псування або втрату військово-облікових документів будуть штрафувати від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках – від 850 до 1700 гривень.

  Нові правила торкнуться усіх жителів країни.

  Нагадаємо, раніше закон підписав глава держави Володимир Зеленський.

  Як повідомляв 5.UA, у грудні 2020 року Зеленський заявив про можливість мобілізації жінок і чоловіків у разі нового нападу Росії. 

  Попередній матеріал
  Знову загострення на Донбасі: ворог 17 разів обстріляв позиції ЗСУ
  Наступний матеріал
  У "Слузі народу" вирішили, як покарають Тищенка і Шевченка
  Loading...