vlasno.info

Вступну кампанію розпочато: МОН оприлюднив максимальний обсяг держзамовлення

  У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, так і не отримати жодного бюджетного місця

  Міністерство освіти і науки оприлюднило максимальні обсяги держзамовлення на прийом до закладів вищої освіти у 2018 році. Загалом інформація являє собою програми бакалаврату та магістратури зі 161 ЗВО з усіх регіонів України. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Відтепер усі вступники можуть переглянути інформацію, скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен виш, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на 2018 рік. Це, зокрема, ліцензійний обсяг – скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад; максимальний обсяг прийому абітурієнтів на місця держзамовлення та кваліфікаційний мінімум – скільки щонайменше "бюджетників" має бути на спеціальності, щоб заклад здійснив їх набір", – зауважує МОН.

  Виші самі встановлюють максимальний і мінімальний бал бюджетних місць, оскільки вступ на бакалаврат та деякі спеціальності магістратури здійснюється за широким конкурсом.

  Своєю чергою широкий конкурс передбачає, що бюджетне місце надається не конкретному ЗВО, а йде до закладу за вступником з найкращими балами. Тому максимальний обсяг відображає, скільки найбільше таких вступників зможе прийняти виш на певну спеціальність, а кваліфікаційний мінімум показує, скільки вступників з найкращими балами мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір "бюджетників".

  У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, так і не отримати жодного місця. Також у документі зазначено, яку максимальну кількість вступників зможе прийняти виш за квотою 1 – на основі вступних іспитів, та квотою 2 – для вступників за спрощеною процедурою з окупованих територій. Всі цифри подані в розрізах денної та заочної форми навчання.

  Відповідний документ розміщено на сайті МОН у розділі Вступна кампанія 2018.

  Як повідомляв 5.UA, Президент Петро Порошенко підписав закон про державну підтримку учасників бойових дій, осіб, які дістали інвалідність внаслідок війни, та їхніх дітей для отримання професійно-технічної та вищої освіти.

  Попередній матеріал
  Профільний комітет ВР рекомендує звільнити Супрун
  Наступний матеріал
  IT-фахівці виявили вірус, який здатен красти листування з месенджерів

  "ЗА ЧАЙ.COM": радниця міністра освіти, заслужена журналістка Іванна Коберник на "5 каналі"

  Без конкурсу й тестування: в чому небезпека нової ініціативи Міносвіти щодо школярів

  Розбійний напад через iPhone 8: який запобіжний захід обрали сину заступника міністра

  Більше ніяких конкурсів у 1-й клас: МОН опублікувало новий механізм зарахування дітей до школи

  Чому Україна традиційно неготова до весняної повені: інтерв'ю з Геннадієм Зубком – "Інформаційний вечір"

  СБУ розкрила теракт під "Еспресо" із потерпілим Мосійчуком – Грицак