5 канал

Вступна кампанія-2016: переваги і недоліки нової системи

Вступна кампанія добігає кінця. Принести оригінали документів абітурієнти можуть до 5 серпня. На зарахування на держбюджет рекомендовані понад 184 тисячі абітурієнтів. Серед київських вишів у трійку лідерів увійшли університет Шевченка, Київський національний економічний університет та Національний торговельно-економічний університет.  Цьогоріч усі абітурієнти вперше подавали заявки на вступ через електронну базу

Університет Шевченка – лідер серед столичних вишів. Цьогоріч держава надала йому додаткові 393 бюджетні місця. Згідно з нововведенням, розподіл місць відбувався автоматично. Виші, які отримали найбільше заяв від абітурієнтів відповідно й мають більше держзамовлень.

Цього року всі заяви вступники подавали електронно. Обов'язково вказували пріоритетність. На особисту сторінку щасливці, які пройшли на бюджет, отримали сповіщення. До 5 серпня мають принести документи. 

Проте нововведеннями розчарований батько абітурієнтки Анастасії. Насті прийшло електронне сповіщення, що її рекомендовано до зарахування на бажаний факультет і спеціальність. Але вже у виші з’ясувалося, що бюджетних місць бракує. Дівчину відправили на ту ж спеціальність, тільки іншого факультету. Попри те, що у список пріоритетних вона його не ставила. Тепер якщо не подасть оригінали сюди, втратить бюджетне місце на цей рік.

У Міністерстві освіти таку ситуацію пояснюють прогалинами у законодавстві.

"Вочевидь, питання спеціалізації на рівні Закону про вищу освіту не прописано в статті, яка регулює питання вступу. Тому зараз будемо спільно з університетам вирішувати ці питання. Вочевидь, ті вступники, які подавали на специфічну спеціалізацію, повинні отримати можливість навчатися за цією спеціалізацією", – розповіла перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Обіцяють, що наступного року проблему розв'яжуть. Адже випадок з Анастасією не єдиний. Ще декілька абітурієнтів були змушені подати документи на інший факультет, попри те, що не планували туди вступати. Анастасія сподівається, що після першого курсу переведеться на бажаний факультет. Батько абітурієнтки засмучену дочку заспокоює. Він позитивно оцінює зміни, запроваджені Міністерством освіти цьогоріч. І сподівається, що проблеми усунуть.

Валерія Ковтун, Богдан Кальченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Суд продовжив арешт російському командиру танку "ДНР" ще на два місяці
Наступний матеріал
Міненерговугілля: За рік Україна закупила 9,2 млн тонн вугілля в зоні АТО
Теги:
Loading...

У Міносвіти назвали трійку найпопулярніших університетів серед абітурієнтів

Міносвіти: Списки абітурієнтів, зарахованих на бюджет, будуть опубліковані 1 серпня

Гриневич закликала абітурієнтів перевірити статус електронних заяв до ВНЗ – не завантажилися скан-копії атестатів

Вступна кампанія-2016: абітурієнти подали понад мільйон заяв

Вступна кампанія-2016: в Одеському ВНЗ допомагають абітурієнтам подавати документи через Інтернет

5 канал - трансляція наживо